Izoly N12X sistem için yükseltme tavsiyesi

orhan12344

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba COVID zamanında ınternetten hazır PC aldım Izoly N12X: Ekran kartım Radeon RX 550, işlemcim i5 3. nesil anakartımı bayağı arastırdım ama ismi gözükmüyor. PUBG Valorant GTA gibi oyunlar oynuyorum kastıgı için islemcim ve anakartımı degişticem. i3 10. nesil işlemci ve MSI Pro 510M-B anakart buldum. Almamda sakınca var mı veya baska bir onerınız var mı? Anakart kasaya sığar mı veya darbogaz yapar mı? Bılgı verebılır misiniz?

i5 3. nesil iyi? Zaten işlemcisinin son taşıyabileceği ekran kartı GTX 1050. ondan sonrasın darboğaza girer.

Kendi klasmanında iyi günümüz şartlarında iyi mevcut ekonomide iyi, işlemcinin maksimum besleyeceği kart 1650'dir, %10 darboğaz kimseyi bozmaz. Bütçesi olan adam zaten baştan bilgisayar toplar bütçesi olmayan da elindekini yükseltir.

Arkadaş galiba i7 I15 I88 olmasına bakıyor önemli olanın nesil olduğunu bilmiyor galiba?

Ben sentetik testlere bakıyorum, i5 3470 testlerde çoklu çekirdekte 10. nesil i3 işlemcileri de geride bırakıyor.

İşlemci 3.nesil hocam iyi misiniz?
Sistemin kökten değişmesi lazım.

Bence iyi hocam, herkesin 12. nesil toplamaya gücü olmuyor i5 3. nesil bir işlemci CS2, GTA V, Valorant gibi oyunlarda fazlasıyla yeterli oluyor, siz tabii diyorsanız ben Cyberpunk, Forza Horizon5 falan oynayacağım o zaman kötü.

Geri
Yukarı