Izoly pişmanlığı

Selamlar, geçenlerde bir tanıdığım bana Izoly Legend isiminde içinde i3 10100F işlemci olan bir sistem gönderdi, bu sistem alınır mı diye, açıp bir bakayım dedim nasılmış, her halde Allah yolunda ilerlemeye başladılar diye düşündüm, ama durum hiç de öyle değildi, gelin neden alınmaz anlatayım(Örnek Sistem:https://www.hepsiburada.com/izoly-l...os-24-fhd-masaustu-bilgisayar-pm-HB000018ALSV)

Screenshot_37.png

Evet, görmüş olduğunuz resimde sarı kısımda yazılan şeye bakın, gerçekten çok kaliteli dolandırıyorlar.
Yani biz bu yazıdan ne anlıyoruz:
-10. nesil işlemci yoktu, 3. nesil gönderdik. RX 550 yoktu, GT 710 gönderdik, 8 GB 2400 MHz RAM yoktu, 4 GB 800 MHz RAM yolladık.
Yani diyelim ben bir bilgisayar alacağım, bakıyorum ve bu bilgisayar önüme çıktı. Işıklı falan, güzele benziyor diyorum, hem monitör ve klavye-farede bilgisayara dahil olduğu için almak istiyorum, bana yazık değil mi? Çocuk bir hevesle aldığını bin üzüntüyle karşılıyor. Hem bu olaydan etkilenen bir sürü kişi var.

Screenshot_39.png

Screenshot_40.png

Bunlar gibi birçok şikayet var.
Koyuyorlar içine 1. nesil i5, PSU yerine bir C4 koyuyorlar, ismi cismi duyulmayan bir marka SSD koyuyorlar, SSD dediğime bakmayın SD Kart gibi çalışıyorlar, koyuyorlar 8 GB 1333 MHz DDR2 RAM. Ama iki üç RGB ekleyince dünyanın en fiyat performans oyuncu bilgisayarı oluyor, bir de hediye gönderip milleti sevindiriyorlar ya, en kötüsü de bu. Klavye ve fareyi de ışıklı yapıyorlar, oyuncu bilgisayarı diye satıyorlar.

Uzun lafın kısası arkadaşlar, Turbox-İzoly-Dragos vs. markaları almayın, aldırmayın!

Hocam sabitlenen yorum baya doğru tersten okuyunca: ”Hepsiburada vb. yerlerden yorumlar gerçektir N11’e güvenmeyin”
Adamlar aşmış ya bot atamak nedir yorum yapsın diye.
Adam(bot),i5 3. Nesil bulmak bu fiyata zor demiş ya bu nedir?
(Mesajı anlayamayan bazı arkadaşlar için özetleyeyim: Adamın nasıl bir dolandırıcı olduğunu anlattım.)
N11 de ürün almadan yorum yapılmıyor ve oradaki olumlu yorumların hepsi ürün alan kilşiler benim N11 ile az alakam var ordan biliyorum

Bu ne rezillik ya. Cidden üzülüyorum küçük çocuklara, onların ailelerine üzülüyorum. Düşünsenize bilginiz yok. Oğlunuz oyun oynasın mutlu olsun diye bilgisayar alıyorsunuz. Sonra istediğiniz oyunlar açılmıyor. Sonra şu resimi görüyorsunuz:
1611255276959.png
Gerçekten bilişim derslerinde bu bilgilerin öğretilmesi gerekiyor.

Alan alır hocam. Kimdi, bir çocuk vardı Izoly bilgisayar almış herkes kazık demiş. "neden kazık diyorsunuz?" vs. demiş. Babası ile Izoly şirketini ziyaret etmişler giderken babası "bundan daha iyisini bulursa gelsinler alsınlar" demişti. Ne gülmüştüm. İyi olmuş 4200 TL'yi çöpe atmışlardı. Gram acımamıştım.

Hocam o videoyu bende izledim gerçekten bayağı gülmüştüm. Hatta klavyeyi açarken membran dandik klavyeye mekanik diyorlardı 🤣.

"Oyuncu kasalarının yakaladığı başarıyı güç kaynağı, mouse, ekran kartı, RAM ve sıvı soğutmalarda sürdüren izoly" mi ne? Neyi başarmış acaba bunlar C4 mü yapmayı.

Selam, geçenlerde bir tanıdığım bana Izoly Legend isiminde içinde i3 10100F işlemci olan bir sistem gönderdi, bu sistem alınır mı diye, açıp bir bakayım dedim nasılmış, her halde Allah yolunda ilerlemeye başladılar diye düşündüm, ama durum hiç de öyle değildi, gelin neden alınmaz anlatayım(örnek sistem:https://www.hepsiburada.com/izoly-l...os-24-fhd-masaustu-bilgisayar-pm-HB000018ALSV)

Eki Görüntüle 846099

Evet, görmüş olduğunuz resimde sarı kısımda yazılan şeye bakın, gerçekten çok kaliteli dolandırıyorlar.
Yani biz bu yazıdan ne anlıyoruz:
-10. nesil işlemci yoktu, 3. nesil gönderdik. RX 550 yoktu, GT 710 gönderdik, 8 GB 2400 MHz RAM yoktu, 4 GB 800 MHz RAM yolladık.
Yani diyelim ben bir bilgisayar alacağım, bakıyorum ve bu bilgisayar önüme çıktı. Işıklı falan, güzele benziyor diyorum, hem monitör ve klavye-farede bilgisayara dahil olduğu için almak istiyorum, bana yazık değil mi? Çocuk bir hevesle aldığını bin üzüntüyle karşılıyor. Hem bu olaydan etkilenen bir sürü kişi var.

Eki Görüntüle 846146

Eki Görüntüle 846147

Bunlar gibi birçok şikayet var.
Koyuyorlar içine 1. nesil i5, PSU yerine bir C4 koyuyorlar, ismi cismi duyulmayan bir marka SSD koyuyorlar, SSD dediğime bakmayın SD kart gibi çalışıyorlar, koyuyorlar 8 GB 1333 MHz DDR2 RAM. Ama iki üç RGB ekleyince dünyanın en fiyat performans oyuncu bilgisayarı oluyor, bir de hediye gönderip milleti sevindiriyorlar ya, en kötüsü de bu. Klavye ve fareyi de ışıklı yapıyorlar, oyuncu bilgisayarı diye satıyorlar.

Uzun lafın kısası arkadaşlar, Turbox-Izoly-Dragos vs. markaları almayın, aldırmayın!

Ek olarak Zeiron :D

Geri
Yukarı