J-RPG oyun türü neden ülkemizde sevilmiyor?

Tyriee

Centipat
Daha fazla  
J-RPG oyun türünde neden bir ön yargı var anlamıyorum j-RPG oyun oynamayan insanlar j-RPG'lere leş kötü sıkıcı gibi şeyler söylüyorlar. Bu neden oluyor neden kimse j-RPG'lere şans vermek yerine leş kötü deyip geçiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben çoğu kez şans veren biri olarak konuşuyorum gerçekten benim tarzım değil, Japon'ların bakış açısıyla bizim milletimizin bakış açısı çok farklı ondan bence. Bu arada j-RPG'leri ağır gömenlerin çoğu daha 1 kere bile yakuza, ff oynamamış kişiler.

Büyük bir etken fiyatları bence. Yerel fiyatlandırma yok neredeyse. Ağır İngilizce istemeleride insanların bu türe yaklaşmasını engelliyor bence.

Sıkıcı gerçekten. Sıra tabanlı savaş sistemi özellikle bir oyun için yapılacak en kötü kararlardan biri. Uzun ve içi boş diyaloglar, sığ oynanış ve klişe hikaye ile birleşince sudoku seviyesinde bir oyun çıkıyor. Tabii J-RPG tanımı çok geniş, aralarında farklı olanlar var ama çoğunda format aynı.

Hocam ben çoğu kez şans veren biri olarak konuşuyorum gerçekten benim tarzım değil, Japon'ların bakış açısıyla bizim milletimizin bakış açısı çok farklı ondan bence. Bu arada j-RPG'leri ağır gömenlerin çoğu daha 1 kere bile yakuza, ff oynamamış kişiler.

Kesinlikle haklı bir yorum hocam bildikleri tek j-RPG oyunu Persona'ya anime deyip geçiyorlar anlamadım ki.

Bazı oyunlar sarıyor, bazı oyunlar ilk açtığımda sıkıyor beni.

Hangileri sarıyor?

Büyük bir etken fiyatları bence. Yerel fiyatlandırma yok neredeyse. Ağır İngilizce istemeleride insanların bu türe yaklaşmasını engelliyor bence.

Aynen öyle.

Tuan565 diye bir site vardı zamanında bu oyunların kaynak kodları paylaşılırdı deli gibi ama yok yani oyunu kendi serverına kurup son güçte oynasan bile sarmıyordu.

Tekrarlayıcı diyaloglarla oluşturulmuş klişe ve sıkıcı senaryo ile sıra tabanlı dövüş sistemi birleşince ortaya güzel bir oyun çıkmıyor ne yazık ki...

Bunları JRPG oyun oynamış biri olarak söylüyorum.

Geri
Yukarı