J4+ Custom ROM önerisi

342746

Kilopat
Makaleler
10
Arkadaşlar stabil, hızlı, özelleştirebilir ve güvenli olan bir ROM yüklemek istiyorum. Bem MIUI istiyordum lakin bir önceki konum da J4+ için MIUI ROM olmadığını ögrendim. Benim kafamda Havoc OS ve Resurrection Remix var. Sizinde önerilerinizi bekliyorum.

Yine karşılaştık. İkisi de güzel ama Remix olanda daha az hata var. Yine de tercih sizin.
Evet yine karşılaştık 😁 Hocam bu arada benim ROM atma sebebim telefonumun boşta iken çok şarj yemesi bir arkadaştan Custom ROM kur önerisi almıştım onun için kuruyorum yoksa kurmam. Sizce düzelir mi?
hocam o telefona rom atmanız pek mantıklı olmaz bence
Niye?
Hocam bunu deneyebilirsiniz.
Gözüme pek hoş gelmiyor bu ROM hocam. Ayrıca Android 9'a Android 10 yüklersem daha da kötü olur :)

Evet yine karşılaştık 😁 Hocam bu arada benim ROM atma sebebim telefonumun boşta iken çok şarj yemesi bir arkadaştan Custom ROM kur önerisi almıştım onun için kuruyorum yoksa kurmam. Sizce düzelir mi?

Niye?
Değişebilir. ROM'dan ROM'a farklılık gösterir. Arkada çalışan hizmetler her birinde birkaçı hariç farklı oluyor. Teker teker denemeniz gerek. Mesela ben de S3 kullanıyorum. Lineage OS 16 kurdum. Önceden günde 2-3 hatta 4 kere şarja taktığım cihazı 2 günde bir takıyorum. Ama DN5 ROM kullandığımda şarjın çok çabuk bittiğini gözlemledim. Yani benim gibi siz de deneyerek bulmanız gerekecek.
Gözüme pek hoş gelmiyor bu ROM hocam. Ayrıca Android 9'a Android 10 yüklersem daha da kötü olur :)
Olayın Android sürümüyle çok alakası yok. 🙂 Ayrıca Android sürümü yükseldikçe daha da hafifliyor. IOS bu konuda çok berbat.

Değişebilir. ROM'dan ROM'a farklılık gösterir. Arkada çalışan hizmetler her birinde birkaçı hariç farklı oluyor. Teker teker denemeniz gerek. Mesela ben de S3 kullanıyorum. Lineage OS 16 kurdum. Önceden günde 2-3 hatta 4 kere şarja taktığım cihazı 2 günde bir takıyorum. Ama DN5 ROM kullandığımda şarjın çok çabuk bittiğini gözlemledim. Yani benim gibi siz de deneyerek bulmanız gerekecek.
Hocam Lineage OS 16 mı daha iyidir Resurrection Remix mi? Arada çok bir fark yok ise Resurrection Remix'i deneyeceğim.

Hocam Lineage OS 16 mı daha iyidir Resurrection Remix mi? Arada çok bir fark yok ise Resurrection Remix'i deneyeceğim.
Fark yok gibi. Ama sanırım Remix olanda Lineage OS temel alınmış. Önce Remix'i deneyin isterseniz, kullanımda sıkıntı olursa diğerini denersiniz. Sonuçta denemekten zarar gelmiyor.

Rr ve lo arasında pek fark yoktur ikisi de aynı kernel kullanır ikisi de saf Android arayüzü kullanır ama ben rr öneririm lo ya göre çok daha fazla hatta bayağı bir fazla özelleştirme imkanı var.
Keşke şu telefona bende kurabilsem ama ne Bootloader açılıyor ne de costum Recovery var :(

Geri
Yukarı