J4+ Custom ROM nasıl kurulur?

342746

Kilopat
Makaleler
10
Arkadaşlar J4+ cihazıma Resurrection Remix'i kuracağım fakat biraz araştırdım hiç derli toplu bir rehber göremedim. Bana nasıl yapılacağını tane tane biri anlatabilir mi rica etsem?

SM-J415 MSM8917. Telefonun modeli bu olmalı. Bazen farklı seriler olabiliyor.

SM-J415 MSM8917. Telefonun modeli bu olmalı. Bazen farklı seriler olabiliyor.
Hocam Root atmak ve TWRP'yi kurmak işin basit kısmı sanırım. Bootlader kilidi vs. birsürü şey gördüm yanlış yapıp da telefonu kaybetmek istemiyorum. @Kerem00 sanırım yardımına ihtiyacım var..

Hmm.. Hocam şimdi benim yapmam gereken cihaza Root atıp, TWRP'yi kurup ROM'u mu kurmak?
Xiaomi cihazımda önce bootloader kilidini açtım sonra USB hata ayıklama modunu açtım sonra ise cihazı bootloader moduna alıp ADB ile TWRP kurdum cihaza. Ondan sonra iş kolay. TWRP ile wipe yapıp custom romu kurdum. Onun üzerine ise cihaza ROOT erişimi vermeye yarayan zip dosyasını kurdum.

Galiba Samsung cihazların ADB'si Odin, bootloader modu ise Download mode.

Xiaomi cihazımda önce Bootloader Kilidi'ni açtım sonra USB hata ayıklama modunu açtım sonra ise cihazı Bootloader moduna alıp ADB ile TWRP kurdum cihaza. Ondan sonra iş kolay. TWRP ile wipe yapıp custom romu kurdum. Onun üzerine ise cihaza ROOT erişimi vermeye yarayan zip dosyasını kurdum.

Galiba Samsung cihazların ADB'si Odin, Bootloader modu ise Download mode.
Anladım. Karmaşık gibi duruyor yarın biraz araştırma yapmam gerek anlaşılan.

Anladım. Karmaşık gibi duruyor yarın biraz araştırma yapmam gerek anlaşılan.
Yanlış bilgi vermişim, kusura bakmayın. Samsung cihazlarda da Bootloader varmış. Buraya bakarak kilidi açabilirsiniz. Tüm veriler silinecektir.

Geri
Yukarı