Çözüldü Custom ROM Recovery J5 2016 TWRP kısmında kaldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Crownguard

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
3
J5 2016 telefonuma Custom ROM kuracağım. TWRP yükledim, Wipe ile Stock ROM'u sildim fakat Custom ROM'u telefona atamıyorum. Sıfırlamadan evvel atamazdım çünkü telefon 16GB zaten. Şimdi ne yapabilirim? fastboot devices veya adb devices yazınca cihaz çıkmıyor. Bilgisayarda da gözükmüyor cihaz depolama olarak.

@364809 Sizi de rahatsız ediyorum kusura bakmayın.

adb kill-server adb start-server

Komutlarini deneyin olmaz ise TWRP prop dosyasında ro.secure ayarı yüzünde de olabilir.
Denedim, yaramadı.

Bir yolu illaki vardır ama hocam şu an kafam biraz dağınık kusura bakmayın bildiğimi unutmuş durumdayım.
Rahatsız etmek istemedim kusura bakmayın. Ne zaman isterseniz.

Orangefox'u nasıl yükleyeceğim şu hâlde? Bu cihaz için nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum.

Odin üzerinden kuracağız. Eğer Odin modda cihaz görünmüyor ise çözmemiz gereken sorun TWRP'den çok bu sorun olması gerekir.

ZIP dosyasından çıkardığınız recovery dosyasını 7ZIP programı ile tar dosyasi hâlinde yeniden arşivleyin ve ap bölümüne tanıtın.

Buradan indirin. Sonra o ZIP dosyasının içindeki recovery.img dosyasını TWRP içerisinden flashlayın. ZIP flashlama kısmından img olanı seçin. Yoksa recovery.img gözükmez.
İşte sorun orada nasıl flashlayacağım? fastboot komutunda cihaz gözükmüyor keza adb de unauthorized hatası veriyor. İnternette bunun çözüm yolu adb kill-server yapmak olduğu yazıyor fakat aynı hatayı yine alıyorum. Zaten içinde OS olmadığı için USB Hata Ayıklaması'na da erişemiyorum.

Odin üzerinden kuracağız. Eğer Odin modda cihaz görünmüyor ise çözmemiz gereken sorun TWRP'den çok bu sorun olması gerekir.

ZIP dosyasından çıkardığınız recovery dosyasını 7ZIP programı ile tar dosyasi hâlinde yeniden arşivleyin ve ap bölümüne tanıtın.
.tar dosyası haline getirdim ancak Odin'de gözükmüyor cihaz. TWRP'den bir mod falan mı açmam gerekiyor? MTP de etkin.

Ayrıca çözümü paylaşmak koşuluyla TeamViewer ile bağlansak biriniz müsait iseniz ve hızlıca halletsek?

Tar dosyası haline getirdim ancak Odin'de gözükmüyor cihaz. TWRP'den bir mod falan mı açmam gerekiyor? MTP de etkin.

Ayrıca çözümü paylaşmak koşuluyla TeamViewer ile bağlansak biriniz müsait iseniz ve hızlıca halletsek?

Sürücülerde sorun olduğunu düşünüyorum.
ADB ve fastboot için bunu. Fastboot moduna alınca cihazı görmesi için Aygıt Yöneticisi'nden aygıtı manuel olarak tanıtmanız gerekiyor.

1657885296715.png

Odin içinde yine sürücüleri kaldırıp,
Bunu kurup dener misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı