Çözüldü J5 J500F TWRP ile ROM kurarken "Updater process ended with ERROR: 7" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emrecngz

Kilopat
Yer
Mersin
TWRP'yi güç bela yükledim, hafiza kartında AOSP extended ROM var. Gapps da var. Sırayla ROM ve gapps flashlayacaktım ama ROM yüklenirken 7 tane hata oluşmuş failed yazıyor. Nasıl çözerim?

Dosya Ekleri

• IMG_20220809_145908.jpg
    IMG_20220809_145908.jpg
    99,1 KB · Görüntüleme: 76
Çözüm
TWRP'yi güç bela yükledim, hafiza kartında AOSP extended ROM var. Gapps da var. Sırayla ROM ve gapps flashlayacaktım ama ROM yüklenirken 7 tane hata oluşmuş failed yazıyor. Nasıl çözerim?

Her hatanın bir çözümü vardır bizde:

Çözüm

Komple sil tekrar yükle yap hafızayı. Android 6 sürümünü at ve TWRP 3.3.1.0 sürümünü yükle. Aynı telefona sahibim ve sürüm yükseltirken bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Ayrıyeten geliştirici seçeneklerinden OEM kildini ve USB hata ayıklamayı açmayı unutma. Ayrıyeten o hata ROM ile telefon sürümü uyuşmadığında oluyor. Başıma geldi.

Oem kilidi falan en son açıktı ama wipe yaptım artık telefona erişimim yok. Ben en iyisi android 6.0.1 stock romu geri kurayım, bana en başta önerilen dosya ve twrp sürümüyle devam edeyim.

Şunu bir deneyim olmadı baştan 6.0.1 ile yapacağım.

Hocam bu işlemi yaparak romu kurdum, hemen ardından gapps da kurup reboot ettim. şuan telefon samsung yazısından sonra set warranty bit: kernel yazısı gösterip siyah ekran veriyor. Bu durumda ne yapılabilir? TWRP açılıyor hala.

Son düzenleme:
Buradaki ROM'u dener misiniz?

İndiriyorum. Bazı ROM'ların sayfasında 6.0.1 tabanlı stock ROM gereklidir diye yazıyor, benim bütün sorun başta 5.1.1 ROM yüklemiş olmam galiba.

Buna da aynı şekilde birkaç satır siliyorum değil mi?

Bir satır kod vardı onu sildim, başta UI print olacak şekilde.

Geri
Yukarı