Custom ROM Galaxy J5 2016 TWRP nasıl kurulur?

Nixist

Hectopat
Daha fazla  
Galaxy J5 2016 model bir telefon var elimde. Custom ROM kurmak için TWRP kurmaya çalışıyordum. Her şeyi yaptım. İşte OEM kilidini açtım vs. Odin'den TWRP dosyasını yazdırdım. Fakat yazdırdıktan sonra telefonu recovery modda başlatmak istediğimde önce mavi bir ekrana atıyor.

Ekranda "ınstalling System Update" yazıyor ve üstüden de Android logosu var. Her neyse ardından ekranda no command yazıyor ve kısa bir süre sonra da recovery Mode'a geçiyor. Fakat geçtiği recovery mode zaten halihazırda telefonda olan Android recovery. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Galaxy J5 2016 model bir telefon var elimde. Custom ROM kurmak için TWRP kurmaya çalışıyordum. Her şeyi yaptım. İşte OEM kilidini açtım vs. Odin'den TWRP dosyasını yazdırdım. Fakat yazdırdıktan sonra telefonu recovery modda başlatmak istediğimde önce mavi bir ekrana atıyor.

Ekranda "ınstalling System Update" yazıyor ve üstüden de Android logosu var. Her neyse ardından ekranda no command yazıyor ve kısa bir süre sonra da recovery Mode'a geçiyor. Fakat geçtiği recovery mode zaten halihazırda telefonda olan Android recovery. Ne yapabilirim?
TWRP, ROM ile uyumsuz geliyordur. O yüzden de stock recovery'ye geri dönüyordur.

Tamam işte cihazın stock ROM'u ile TWRP uyumsuz geliyordur.

Ama TWRP zaten bu cihaz için üretiliyor. Nasıl olabilir ki? Yani çok da bilgim yok cahil cahil konuşuyorsam kusuruma bakmayın. Fikir yürütüyorum sadece.

Odin ile uygun TWRP doyasını yükleyebilirsiniz.
Odin üzerinden TWRP yazdırdım zaten başarılı da dedi onda bir problem yok.Fakat sonrasında recovery mode açmak istediğimde yine stock olan açıldı.

Şunu bilgisayara yükleyin;

Telefonu download Mode'a alın. Fastboot devices yazın. Karşınıza ne çıkıyor?

Deneyip geri döneceğim

Neden öyle bir şey olsun? Port bu cihaz ve yazılım için geliştiriliyor.
Ama TWRP zaten bu cihaz için üretiliyor. Nasıl olabilir ki? Yani çok da bilgim yok cahil cahil konuşuyorsam kusuruma bakmayın. Fikir yürütüyorum sadece.

Odin üzerinden TWRP yazdırdım zaten başarılı da dedi onda bir problem yok.Fakat sonrasında recovery mode açmak istediğimde yine stock olan açıldı.

Deneyip geri döneceğim
Evet attığın TWRP, bu cihaz için üretiliyor bunu anlayabilmişsiniz en azından.

Anlamadığınız nokta şu. Atıyorum X versiyonlu ROM ile TWRP çalışıyordur. Yazılım güncellemesiyle Y versiyonlu bir ROM kullanmaya başlarsın. O TWRP, X versiyonlu ROM'a göre ayarlandığı için, Y versiyonlu ROM'da çalışmayabilir, veya stabilitesi kaybolabilir.

Bu da bir ihtimaldir diye söyledim, kesin bundan kaynaklı demedim.

Eğer hala, "Port bu cihaz ve yazılım için geliştiriliyor." dersen, eline Redmi Note 9 veririm, debelenir durursun.

Geri
Yukarı