J7 Core TWRP yüklenmiyor

HexaTech

Decapat
Daha fazla  
J7 Core telefonuma TWRP yükleyip Custom ROM yüklicektim ama OEM kilidini açmadan sıfırlamıştım. Açılınca daha önce senkronize edilen Gmail hesabı istiyor o hesabı da unuttum. Stock ROM yüklüyorum hata veriyor, TWRP yüklüyorum hata veriyor. Download mode de FRP ve OEM lock on yazıyor. Telefonu açmadan bilgisayardan vs. OEM kilidini nasıl kapatabilirim?

J7 Core telefonuma TWRP yükleyip Custom ROM yüklicektim ama OEM kilidini açmadan sıfırlamıştım. Açılınca daha önce senkronize edilen Gmail hesabı istiyor o hesabı da unuttum. Stock ROM yüklüyorum hata veriyor, TWRP yüklüyorum hata veriyor. Download mode de FRP ve OEM lock on yazıyor. Telefonu açmadan bilgisayardan vs. OEM kilidini nasıl kapatabilirim?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodan bakarak yapar mısınız?

Hocam tel marka/model nedir ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodan bakarak yapar mısınız?
denedim fakat samsung frp toold a bypass frp diyince failed yazdı görseldeki gibi. Screenshot_1.png
Hocam model numarası nedir?
Onu bilmeden yardımcı olamam :/

Ayarlar/telefon hakkında ?
telefon hakkında kısmına giremiyorum ama j701f olması lazım

Denedim fakat Samsung FRP toold a bypass FRP deyince failed yazdı görseldeki gibi.Eki Görüntüle 1317792

Telefon hakkında kısmına giremiyorum ama J701F olması lazım.
Hocam
Anladığım kadarıyla stock ROM hasar görmüş. Tel üzerine yazılmaya çalışan eklentileri kabul etmiyor... Bana göre bu durumu stock ROM kurtarır.

Öncelikle telefon üzerindeki verilerinizi yedekleyiniz.
Oluşabilecek herhangi bir sorun dolayısıyla cihaz brick olursa kesinlikle sorumluluk kabul etmem!

Bu linkten;
Stock ROM'u indir.

İndirdiğin dosyayı klasöre çıkart.

Sonra dosyaları Odin'in uyumlu bölümlerine ap cp csc olarak sıralı şekilde yerleştir.

Onun akabinde cihazını download Mod'a al ve kabloyla telefonu bilgisayarına bağla. Odin'in com portu görüp görmediğini kontrol et ( gördüyse sıkıntı yok ) görmediyse Samsung sürücülerini bilgisayarına kur.

Start butonuna bas ve stock ROM'u flaşla.

Sonucu buraya yazarsan sevinirim eğer telefona hayat verebilsek Custom ROM kurulumunda da sana yardımcı olacağım :) 😃

Son düzenleme:
Hocam
Anladığım kadarıyla stock ROM hasar görmüş. Tel üzerine yazılmaya çalışan eklentileri kabul etmiyor... Bana göre bu durumu stock ROM kurtarır.

Öncelikle telefon üzerindeki verilerinizi yedekleyiniz.
Oluşabilecek herhangi bir sorun dolayısıyla cihaz brick olursa kesinlikle sorumluluk kabul etmem!

Bu linkten;
Stock ROM'u indir.

İndirdiğin dosyayı klasöre çıkart.

Sonra dosyaları Odin'in uyumlu bölümlerine ap cp csc olarak sıralı şekilde yerleştir.

Onun akabinde cihazını download Mod'a al ve kabloyla telefonu bilgisayarına bağla. Odin'in com portu görüp görmediğini kontrol et ( gördüyse sıkıntı yok ) görmediyse Samsung sürücülerini bilgisayarına kur.

Start butonuna bas ve stock ROM'u flaşla.

Sonucu buraya yazarsan sevinirim eğer telefona hayat verebilsek Custom ROM kurulumunda da sana yardımcı olacağım :) 😃
hocam zaten stock romu ordan indirmiştim bl ap cp csc ekledim
<ID:0/003> FAIL!
<ID:0/003>
<ID:0/003> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)
bu hatayı verdi FAIL yazdı kırmızı şekilde.

Hocam zaten stock ROM'u oradan indirmiştim bl ap cp csc ekledim.
<ID:0/003> faıl!
<ID:0/003>
<ID:0/003> Complete(write) operation failed.
<Osm> all threads completed. (succeed 0 / failed 1)
Bu hatayı verdi faıl yazdı kırmızı şekilde.

Hocam webin altına üstüne getirdim.
+ Yabancı kaynaklar dahil araştırdım.

Az çok anladığıma göre Samsung bu cihaza ait stock ROM'u piyasaya sürdükten bir süre sonra kernel ayarları web üzerinde oynanmış.
Bu yüzden kurulum yaparken superimg patlak veriyor...

Peki ne yapacağız?

- Öncelikle telefonu download moduna alın ve TWRP-J701F
TWRP Odin aracılığıyla telefona kurun eğer TWRP menüsüne giriş yapabilirseniz geri yazmanız iyi olur.
Sizin için XDA üzerinde bestcustomrom arıyorum.👍

Hocam webin altına üstüne getirdim.
+ Yabancı kaynaklar dahil araştırdım.

Az çok anladığıma göre Samsung bu cihaza ait stock ROM'u piyasaya sürdükten bir süre sonra kernel ayarları web üzerinde oynanmış.
Bu yüzden kurulum yaparken superimg patlak veriyor...

Peki ne yapacağız?

- Öncelikle telefonu download moduna alın ve TWRP-J701F
TWRP Odin aracılığıyla telefona kurun eğer TWRP menüsüne giriş yapabilirseniz geri yazmanız iyi olur.
Sizin için XDA üzerinde bestcustomrom arıyorum.👍
hocam denedim twrp kurmayı da fail diyor custom rom olarak crdroid kuracağım zaten
tek sıkıntı oem lock olması herhalde onu bir şekilde açabilsem gerisi kolay daha öncede yapmıştım.

Geri
Yukarı