J7 Core TWRP yüklenmiyor

Hocam denedim TWRP kurmayı da fail diyor Custom ROM olarak crdroid kuracağım zaten.
Tek sıkıntı OEM lock olması herhalde onu bir şekilde açabilsem gerisi kolay daha önce de yapmıştım.

Hocam Samsung cihazlarda Bootloader kilidini açmak için cihazı download moduna alıyoruz ardından ses açma tuşuna uzun süre basıyoruz yeni gelen ekranda wolume up diyoruz ve cihaz kendini tamamen resetliyor ve kurulum ekranına giriş yapıyor.
Daha sonra Gmail zorlaması yapmadan kuruluma devam ediyor 👍 (OEM kilit iptal)
Telefonu açıyoruz ve USB hata ayıklama modunu aktif ediyoruz daha sonra tekrar download moduna alıp twrp dosyasını kuruyoruz... Daha sonra recovery menüden custom romu flaşlıyoruz...

Hocam Samsung cihazlarda Bootloader kilidini açmak için cihazı download moduna alıyoruz ardından ses açma tuşuna uzun süre basıyoruz yeni gelen ekranda wolume up diyoruz ve cihaz kendini tamamen resetliyor ve kurulum ekranına giriş yapıyor.
Daha sonra Gmail zorlaması yapmadan kuruluma devam ediyor 👍 (OEM kilit iptal)
Telefonu açıyoruz ve USB hata ayıklama modunu aktif ediyoruz daha sonra tekrar download moduna alıp twrp dosyasını kuruyoruz... Daha sonra recovery menüden custom romu flaşlıyoruz...
hocam download moduna aldım ses açma tuşuna basılı tuttum 30saniye filan ama bişey olmadı

Geliştirici seçeneklerden "OEM kilit açma" aktif edilmez ise cihaz kendi yazılımı hariç yazılım atma işleminde hata veriyor.

Odin hatasında cihaz da çıktı oluşuyor mu?
çıktıdan kastınız bir yazı ise kırmızı renginde sw rev. check fail (bootloader) device: 10, binary: 9
yazıyor bilgisayarda da
<ID:0/003> Added!!
<ID:0/003> Odin engine v(ID:3.1401)..
<ID:0/003> File analysis..
<ID:0/003> skip file list for home binary
<ID:0/003> param.bin
<ID:0/003> userdata.img
<ID:0/003> Home Binary Download
<ID:0/003> Total Binary size: 2924 M
<ID:0/003> SetupConnection..
<ID:0/003> Initialzation..
<ID:0/003> Get PIT for mapping..
<ID:0/003> Firmware update start..
<ID:0/003> NAND Write Start!!
<ID:0/003> SingleDownload.
<ID:0/003> sboot.bin
<ID:0/003> cm.bin
<ID:0/003> FAIL!
<ID:0/003>
<ID:0/003> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)
bu yazıyor acaba başka bir yerden mi indirsem belki bozuktur bu.

Çıktıdan kastınız bir yazı ise kırmızı renginde SW rev. Check fail (Bootloader) device: 10, binary: 9
Yazıyor bilgisayarda da.
<ID:0/003> added!
<ID:0/003> Odin Engine v(ID:3.1401).
<ID:0/003> file analysis.
<ID:0/003> skip file list for Home binary.
<ID:0/003> param. Bin.
<ID:0/003> userdata. İmg.
<ID:0/003> Home binary download.
<ID:0/003> Total binary size: 2924 m
<ID:0/003> setupconnection.
<ID:0/003> ınitialzation.
<ID:0/003> get pıt for mapping.
<ID:0/003> Firmware Update start.
<ID:0/003> NAND write start!
<ID:0/003> singledownload.
<ID:0/003> sboot. Bin.
<ID:0/003> CM. Bin.
<ID:0/003> faıl!
<ID:0/003>
<ID:0/003> Complete(write) operation failed.
<Osm> all threads completed. (succeed 0 / failed 1)
Bu yazıyor acaba başka bir yerden mi indirsem belki bozuktur bu.

Cihaz üzerinde recovery moda giriş yapabiliyorsanız üst tarafta sürüm numarası yazacaktır.
O sürüm numarası ile indirdiğiniz sürüm numarasının uyuyuşup uyuşmadığını kontrol eder misiniz?

Cihaz üzerinde recovery moda giriş yapabiliyorsanız üst tarafta sürüm numarası yazacaktır.
O sürüm numarası ile indirdiğiniz sürüm numarasının uyuyuşup uyuşmadığını kontrol eder misiniz?
sanırsam indirdiğim stock rom bozukmuş samfrimden indirdim odin ile kurdum pass yazdı sıfırdan yükledi ama gene google doğrulaması istiyor

Geliştirici seçeneklerden "OEM kilit açma" aktif edilmez ise cihaz kendi yazılımı hariç yazılım atma işleminde hata veriyor.

Odin hatasında cihaz da çıktı oluşuyor mu?

Hocam arkadaş telefonu açamadığı için ben download moda yönlendirmiştim :/
@garfield63
neden güldünüz?
Doğrusunu biliyorsanız buyurun yazın hem arkadaşada yardımcı olmuş olursunuz...
sanırsam indirdiğim stock rom bozukmuş samfrimden indirdim odin ile kurdum pass yazdı sıfırdan yükledi ama gene google doğrulaması istiyor
Hocam nası ya ? Stock romu temiz şekilde yükledik hâlâ doğrulama istemesi bana hiç mantıklı gelmiyor...
Telefona hard reset atarmısınız ?

Son düzenleme:
Hocam arkadaş telefonu açamadığı için ben download moda yönlendirmiştim :/
@garfield63
neden güldünüz?
Doğrusunu biliyorsanız buyurun yazın hem arkadaşada yardımcı olmuş olursunuz...

Hocam nası ya ? Stock romu temiz şekilde yükledik hâlâ doğrulama istemesi bana hiç mantıklı gelmiyor...
Telefona hard reset atarmısınız ?
hard reset nasıl oluyor dediğinizi yapamadım download mode aldıktan sonra ses açma tuşuna bastım uzun süre bişey olmadı.

Sanırsam indirdiğim stock ROM bozukmuş samfrimden indirdim Odin ile kurdum Pass yazdı sıfırdan yükledi ama gene Google doğrulaması istiyor.

FRP sıfırlama işlemi yapılacak ama daha öce hiç yapmadığım için net bir şey söyleyemem.
ya da bir şekilde Google hesabınıza ulaşıp kayıtlı cihazınızı kaldırmanız gerekiyor.

Hard reset nasıl oluyor dediğinizi yapamadım download mode aldıktan sonra ses açma tuşuna bastım uzun süre bir şey olmadı.

Hard reset telefonu fabrika ayarlarına döndürmektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı