J7 Prime 2 Ekran Sorunu

monurts

Kilopat
J7 Prime 2 model telefon aldım telefondan genel olarak gayet memnunum fakat orta tuşa parmak izi kayıtlı olmayan bir parmakla basıldığı zaman ekran birkaç kere kapanıp açılıyor kendi kendine, sonunda (2-3 sn sonra anca kendine gelip) açılıyor. Bu sorun her zaman olmuyor ve hiçbir parmak izi kayıtlı değilken hiç olmuyor. Cihaza format attım ve sorun aynı.
Benim merak ettiğim şey sizce bu sorun donanımsal olabilir mi? Çünkü ileride donanımsal olarak başka bir sorun çıkarmaz ise, güncellemeyle düzelmese bile çok da umrumda olan bir sorun değil. Cihazı kullanan başka bir arkadaş varsa deneyip aynı sorunun olup olmadığını söyleyebilir mi? Şimdiden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk modelinde J7 Prime'da bazı kullanıcılarda parmak izi sensörlerinde sorunlar yaşadığını belirtmişti. Aynı sensörü kullandı ise J7 Prime 2'de benzer durum olabilir.

Yeni bir firmware güncellemesi çıkmasını bekleyin. Devamı halinde durumu video ile kayıt altına alıp cihazı yazılımsal olarak sıfırladım, firmware güncellemesi yaptım sorun devam etmekte de. Parmak izi sensöründe donanımsal bozukluk olduğunu belirt.

İlk modelinde J7 Prime'da bazı kullanıcılarda parmak izi sensörlerinde sorunlar yaşadığını belirtmişti. Aynı sensörü kullandı ise J7 Prime 2'de benzer durum olabilir.

Yeni bir firmware güncellemesi çıkmasını bekleyin. Devamı halinde durumu video ile kayıt altına alıp cihazı yazılımsal olarak sıfırladım, firmware güncellemesi yaptım sorun devam etmekte de. Parmak izi sensöründe donanımsal bozukluk olduğunu belirt.
İşte asıl kafama takılan parmak izi sensörü çok iyi çalışıyor sadece kayıtsız bir parmakla orta tuşa basınca ekran yanıp sönüyor, güç tuşuna basarak açınca hiç yaşamadım bu sorunu. Parmak izlerimi silip orta tuşa bastığımda da aynı şekilde hiçbir sorun yok. Kayıtlı parmakla orta tuşa bastığımda da gayet normal ve hızlı bir şekilde açılıyor. Bu yüzden yazılımsal olduğunu düşünüyorum
Mesajı yazdıktan sonra ufak bir ayar değiştirdim ve defalarca denedim ama henüz bahsettiğim sorun olmadı, sanırım düzeldi ama uzun kullanım sonucunda ne olur bilmiyorum bu yüzden emin değilim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı