J7 Prime TWRP atmak

Dediğiniz yanlış OEM kilidi USB takılınca şifre sormuyor herhangi bir modda mesela Mate 10 Lite OEM açık ama Bootloader girince lock diyor her telefona özel Bootloader kilidi açma yöntemi var Xiaomi başvuruyorsun Samsung cihazını siteye giriyorsun kod verip araç ile açıyorsun Huawei açamıyorsun.

Stock Recovery'de "Reboot to Bootloader" var. Onaylayınca download modu gibi aynı ekran ama sol üstte cihaz durumu vs. yok. Sadece "Downloading. Do not turn off target! Diyor.

Yanlışım olabilir fakat ben de OEM kilidi ile Bootloader kilidi aynı şey diye biliyorum.

TWRP'yi oradan mı flashlasam? Brick olur diye korkmuyor değilim.

TWRP'yi oradan mı flashlasam? Brick olur diye korkmuyor değilim.
Öncelikle yapacağınız işlem riskli bir işlem. Ayrıca J7 Prime için doğru düzgün custom ROM bulamazsınız. Eğer TWRP indirdiğiniz yerden tek bir IMG dosyası şeklinde geldiyse fastboot ile flaşlayabilirsiniz. Ana telefonunuz üzerinde yazılımsal herhangi bir değişiklik yapmanızı önermem. Brick olursa ortada kalırsınız.

Öncelikle yapacağınız işlem riskli bir işlem. Ayrıca J7 Prime için doğru düzgün Custom ROM bulamazsınız. Eğer TWRP indirdiğiniz yerden tek bir IMG dosyası şeklinde geldiyse fastboot ile flaşlayabilirsiniz. Ana telefonunuz üzerinde yazılımsal herhangi bir değişiklik yapmanızı önermem. Brick olursa ortada kalırsınız.

J7 Prime için Resurrection Remix OS var onu yüklemek istiyorum. Ama tabii yüklemem için TWRP şart o yüzden lazım TWRP. Şimdi benim yapmam gereken şey Bootloader modundan başlatıp TWRP'yi oradan mı flashlamam gerek?

Bulaşmayın ROM atmaya filan ya. Boşverin. Hem galiba tam olarak bilmiyorsunuz yapacağınız işlemleri, ayrıca telefonun ne tepki vereceğini bilmediğimiz için en ufak yanlışınızda telefon öyle kalır (en sonunda şarjı biter öyle kapanır.) Bende çok uğraştım ama benim telefonun bataryası çıkabiliyordu. O yüzden çok denedim. Bir o kadarda yanıldım. Hala düzeltmem gereken şeyler var ama şu an ROM kurdum hiç ellemiyorum o kısımları. Normal kullanın telefonunuzu .(tabi önemli ve gerekli değilse).
Eğer yaparım derseniz şunu yapıyordum ben : play store'da root essentials uygulaması var. Kendinize uygun twrp dosyasını ordan bulup kurabilirsiniz. Veya zaten indirdiyseniz img dosyasını uygulama da dosya flaşlama özelliği de var. Ordan kurun. Twrp kullanarak ROM'u flaşlayabilirsiniz. Ama ROM iyi araştırın. İyice ROM'un eksiklerini ,kaybedeceğiniz ve kazanacağınız özellikleri hesap edin. Yöntemin riski size aittir. Bence hiç uğraşmayın. (Amma ilginç konuştum yahu)

Bulaşmayın ROM atmaya falan ya. Boş verin. Hem galiba tam olarak bilmiyorsunuz yapacağınız işlemleri, ayrıca telefonun ne tepki vereceğini bilmediğimiz için en ufak yanlışınızda telefon öyle kalır (en sonunda şarjı biter öyle kapanır.) Bende çok uğraştım ama benim telefonun bataryası çıkabiliyordu. O yüzden çok denedim. Bir o kadar da yanıldım. Hala düzeltmem gereken şeyler var ama şu an ROM kurdum hiç ellemiyorum o kısımları. Normal kullanın telefonunuzu .(Tabii önemli ve gerekli değilse).
Eğer yaparım derseniz şunu yapıyordum ben: Play Store'da root essentials uygulaması var. Kendinize uygun TWRP dosyasını oradan bulup kurabilirsiniz. Veya zaten indirdiyseniz img dosyasını uygulama da dosya flaşlama özelliği de var. Oradan kurun. TWRP kullanarak ROM'u flaşlayabilirsiniz. Ama ROM iyi araştırın. İyice ROM'un eksiklerini, kaybedeceğiniz ve kazanacağınız özellikleri hesap edin. Yöntemin riski size aittir. Bence hiç uğraşmayın. (Amma ilginç konuştum yahu)

Yapmak istiyorum çünkü telefonun kendinde gelen çok fazla sistem uygulaması var ve çoğunu kullanmıyorum. ROM atmaktan vazgeçersem de bile en basidinden root atar sisteme biraz da olsa müdahale ederim. Ne yapacağımı biliyorum. Ancak atarsam telefon ne tepki verir çözemiyorum bir türlü. Yeni telefon alırsam denerim birkaç bir şey.

ROM atmaktan vazgeçersem de bile en basidinden root atar sisteme biraz da olsa müdahale ederim.
Bu cümleden cihazının rootlu olmadığını anladım. :)
Onun yerine sistem uygulamalarını kaldırma yöntemlerine baksan olmaz mı ? Hem dedimya root essentials kullan diye.
OEM kilidi ve USB hata ayıklamayı açık dursun. Twrp İmg dosyasını odinden flaşlayabilirsin.
Ama olmadı demişsin buna. O yüzden şu işine yarar Root Essentials - Google Play'de Uygulamalar
Flaşlayıcı butonunda indir sekmesine gir. Ordan twrp seç o sana bulur ,onu kur sonra.

Son düzenleme:
Bu cümleden cihazının rootlu olmadığını anladım. :)
Onun yerine sistem uygulamalarını kaldırma yöntemlerine baksan olmaz mı ? Hem dedimya root essentials kullan diye.
OEM kilidi ve USB hata ayıklamayı açık dursun. Twrp İmg dosyasını odinden flaşlayabilirsin.
Ama olmadı demişsin buna. O yüzden şu işine yarar Root Essentials - Google Play'de Uygulamalar
Flaşlayıcı butonunda indir sekmesine gir. Ordan twrp seç o sana bulur ,onu kur sonra.
Bir de onu denerim bakalım.
Edit: denedim ancak "cihazınız desteklenmiyor!" hatası verdi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı