J7 Prime'ı 64 Bit'te çalıştırmak

Ali Eray

Hectopat
Arkadaşlar J7 Prime telefonum var. 64 Bit ( 32 Bit mode ) yazıyor. Bunu nasıl 64 Bit'te çalıştırıcam?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz 64 bit ama cihaz kaynaklarınız 32 bit derlenmiş. 64 bit source ile derlenmiş bir yazılım kurmadan 64 bit çalıştıramazsınız. Bildiğim kadarıyla telefonunuz için bu yönde bir yazılım bulunmuyor. Tahminimce yavaşlığından şikayetçisiniz ya da 64 bit bir oyunu çalıştırmak istiyorsunuz (cihazınızın donanımı yetersiz bir şekilde çalıştırsanız dahi verimli oynayamazsınız.) bu durum bit faktöründen ziyade cihazın zayıf donanımı kaynaklı. Ona yapabileceğiniz herhangi bir şey yok.

Son düzenleme:
Böyle bir şey olacağını sanmıyorum, bilemediğim için emin konuşmak istemiyorum. 32 bit olması sana bir dezavantaj sağlamıyor, telefonunda 3 GB RAM var zaten. 32 bit işletim sistemleri 4 GB RAM üstünü desteklemiyor. Stock ROM olarak 64 bit işletim sistemi bulacağını sanmıyorum, bu telefon için 64 bit Custom ROM var mı bilemiyorum.

@feneresevdalı İşlemcisi Exynos 7870 64 bit destekli, artık 64 bit olmayan mobil işlemci neredeyse yok.

Böyle bir şey olacağını sanmıyorum, bilemediğim için emin konuşmak istemiyorum. 32 bit olması sana bir dezavantaj sağlamıyor, telefonunda 3 GB RAM var zaten. 32 bit işletim sistemleri 4 GB RAM üstünü desteklemiyor. Stock ROM olarak 64 bit işletim sistemi bulacağını sanmıyorum, bu telefon için 64 bit Custom ROM var mı bilemiyorum.

@feneresevdalı İşlemcisi Exynos 7870 64 bit destekli, artık 64 bit olmayan mobil işlemci neredeyse yok.
Düzelttim hocam. Tekrar okuyun.

Yüklemek istediğim oyun 32 bit desteklemiyor. O yüzden sormuştum ama galiba olmuyor.
Tahmin ettiğim gibi. Cihazınız Fortnite için yeterli donanıma sahip değil zaten :)

XDA Developers'a bakabilirsiniz. İngilizceniz varsa cihazı özgürlüğüne kavuşturmak kolaylaşır. Türkler de zaten oradan alıp paylaşıyor.

Konuya sabah yazmıştım aslında fakat şimdi aklıma geldi, 64 Bit Kernel'ler o telefon için Crackling diye geçiyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı