Jabra Elite 85T vs Jabra Elite Active 75T

SharpScorpion

Centipat
Spor için bir kulaklık arıyorum. En son bu 2 kulaklık arasında kaldım. Jabra Elite 85T'yi kullanmış biri varsa 85T kulağa nasıl oturuyor, koşu yaparken düşer mi, cevaplarsa sevinirim.

Jabra Elite 85T'de anc olduğu için onu almak istiyorum ancak spora uygun mu bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef spor için uygun değil. Spora uygunluk, suya ve toza dayanıklılık Jabra kulaklıklarda Jabra Elite Active ile başlıyor. IP sertifikalarından da anlaşılabilir.

Alternatifleri değerlendirecek olursak jabra Elite 85t seviyelerindeki kulaklıklar arasında gözünüz ilk olarak Sony WF-1000XM3 ve Sennheizer Momentum True Wireless 2 modellerine kayacaktır.

Sennheizer modeli satın aldım ve üçüncü gün sol kulaklık çalışmadı. Bu sebeple iade ettim. Ama arızalanmamış olsaydı da kullanıcı yorumu olarak o paralar değmezmiş. Gürültü engelleme özelliği iddia edildiği ve övüldüğü kadar iyi değildi. İyi ki de bozulmuş.

Sony modeli aktif olarak kullanmaktayım. Ses kalitesi olarak Sennheizer'dan daha iyi diyebilirim. Bass'lar çok çok daha kuvvetli. Ama sanırım bu kulaklığı da iade edeceğim çünkü rüzgar estiğinde son derece rahatsız edici bir hışırtı yapıyor. Müzik keyfimin tam olarak içine ediyor. Ayrıca Sony de spor için uygun değil ve su geçiriyor.

Jabra Elite 85T almayı düşünüyorum ama çok kararsız kaldım. Sony'nin gürültü engellemesi ve bass'larından çok memnunum. Jabra bu konuda tatmin eder mi emin değilim.
Düzeltme: Jabra Elite 85T IPX4 sertifikasına sahipmiş. Su sıçramalarına ve toza karşı dayanıklı olduğunu söylüyor Hakkı Alkan bu videoda.
Kendi sitesinde de görseldeki yazıyı buldum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-03-29 115116.jpg
    Ekran görüntüsü 2021-03-29 115116.jpg
    83 KB · Görüntüleme: 72
Son düzenleme:
Biraz geç bir yorum olabilir ama 75T'yi 3 ay önce aldım ve kulaklık ucundaki plastikleriyle tam oturuyor zıplamaya, koşmaya düşmüyor. Ses konusuna gelecek olursak bass kalitesi iyi değil. Yüksek basslarda sanki patlıyor gibi. Ama normal standart basslı şarkılarda bir sıkıntı olmuyor. AirPods'ta kullandım ikisi arasından Jabra daha iyi ses konusunda.
Şarj olarak ise kutusunu 2 hafta şarj etmiyorum günde 30dk kullanıyorum köpeğimi gezdirirken aklıma gelince takıyorum ki 15dakika şarj edince bile 1 saat pil ömrü sağlıyor kulaklık. Hâlâ almayı düşünüyorsanız mesaj atın merak ettiğiniz bir şeyi cevaplayabilirim 75t için.

Biraz geç bir yorum olabilir ama 75T'yi 3 ay önce aldım ve kulaklık ucundaki plastikleriyle tam oturuyor zıplamaya, koşmaya düşmüyor. Ses konusuna gelecek olursak bass kalitesi iyi değil. Yüksek basslarda sanki patlıyor gibi. Ama normal standart basslı şarkılarda bir sıkıntı olmuyor. AirPods'ta kullandım ikisi arasından Jabra daha iyi ses konusunda.
Şarj olarak ise kutusunu 2 hafta şarj etmiyorum günde 30dk kullanıyorum köpeğimi gezdirirken aklıma gelince takıyorum ki 15dakika şarj edince bile 1 saat pil ömrü sağlıyor kulaklık. Hâlâ almayı düşünüyorsanız mesaj atın merak ettiğiniz bir şeyi cevaplayabilirim 75t için.
hocam 85t mi önerirsin yoksa 75t mi

Selamlar. Aynı ikilemde ben de kaldım. Spor yaparken kullanacağım için 75t Active'e daha yakınım. Kullananlar bu zamana kadar olan +/- leri yazabilir mi?

Geri
Yukarı