Jak girişi yeni telefonlara neden koyulmuyor?

464718

Decipat
Merhabalar benim anlamadığım bir konu var jak girişi yeni çıkan telefonlara neden konulmuyor? Samsung'un en iyi telefonunda jak girişi yok mesela IPhone'de o kadar para veriyorsunuz ve jak girişi olmuyor ciddi ciddi jak girişi neden koymuyorlar. Bence modası bitmedi ben çok sık kullanıyorum Bluetooth daha iyi çünkü Bluetooth kulaklığın şarjı bittiği an kullanamıyorsun ve keyfini yarıda bırakıyor ve daha ucuz kablolu kulaklıklar böyle küçücük bir şeyi koymak bu kadar mı zor? Neden koymuyorlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
TWS kulaklıkları standart haline getirmeye çalışıyorlar sanırım. İlle de kablolu kullanacağım diyenler için zaten dönüştürücüler var.

Evet hocam. Böyle bir durum var. Galiba bunu da Apple başlattı. Biraz daha ince telefon yapmak için olabilir diye düşünüyorum.

Merhabalar benim anlamadığım bir konu var jak girişi yeni çıkan telefonlara neden konulmuyor? Samsung'un en iyi telefonunda jak girişi yok mesela IPhone'de o kadar para veriyorsunuz ve jak girişi olmuyor ciddi ciddi jak girişi neden koymuyorlar. Bence modası bitmedi ben çok sık kullanıyorum Bluetooth daha iyi çünkü Bluetooth kulaklığın şarjı bittiği an kullanamıyorsun ve keyfini yarıda bırakıyor ve daha ucuz kablolu kulaklıklar böyle küçücük bir şeyi koymak bu kadar mı zor? Neden koymuyorlar?

Telefon kalınlığını inceltmek veya telefon içerisinde daha fazla boş alan kalması için, bir de her marka artık Bluetooth kulaklık çıkarıyor ve bunları satmaya zorluyor.

Piyasa yeni sisteme geçiyor zorunlu kılıyor artı ürün almaya para tuzağına sürüklüyorlar benim eski tel dede yoktu çevirici almak zorunda kaldım

Firmaların söylediğine göre jak girişi iç tarafta fazla yer kaplıyor. Onun yerine bataryayı büyütüyorlar ya da tasarım tarafında farklı bir avantaj elde edebiliyorlar. Şirketler ne kadar samimiler bilemem ama 3.5mm girişin telefonlarda biraz fazla yer kapladığı da gerçek.

Aslında çok da dert edilecek bir durum değil. 3.5 yılı geçti Xiaomi 6 alalı ama hiç kablolu kulaklık ve şarj cihazını aynı anda kullanma ihtiyacı duymadım. Ama nadir de olsa gerekebilir tabi.

Oyun oynarken gerekebilir belki, ses kasayım diyip şarjdan yana da sıkıntı yaşamak istemeyenler için. Gerçi oyuncu telefonlarına koyuyorlar :)

Yeni konular

Geri
Yukarı