iPhone telefonlara gelen zamlar

TheTiger50

Hectopat
Daha fazla  
Apple, bugün bi kez daha tüm iPhone modellerine zam yaptı. Şimdi anlamadığım şu, evet dolar kuru yükseldi fakat bakıyorum dolar 20 lira civarındayken 22-23 bine satılan S23, şuan 25 bin civarlarında fakat iPhone modellerine dolar kuru artışıyla gerçekten devasa zamlar geldi. Bunun sebebi nedir; diğer markalarda yabancı markalar yurtdışından gelen cihazlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ülkelerdeki iPhone fiyatlarını doğrudan Apple belirliyor, diğer markaların çoğunda distribütörler belirliyor alış fiyatlarına göre. Ayrıca zam demek yanlış olur, dövize göre güncellenip üstüne yüzdelik olarak vergi biniyor en çok fark da buradan ortaya çıkıyor.

Samsung, Türkiye'ye özel fiyatlandırma yapıyor. Yoksa bu fiyatları rüyamızda görürdük. Ancak nereye kadar dayanabilecekler? Dolar 26 TL'yken bu çark nasıl dönecek, bu kurlar daha nereye kadar gidecek...

Samsung, Türkiye'ye özel fiyatlandırma yapıyor. Yoksa bu fiyatları rüyamızda görürdük. Ancak nereye kadar dayanabilecekler? Dolar 26 TL'yken bu çark nasıl dönecek, bu kurlar daha nereye kadar gidecek...

Kore'ye de bedava satıyor telefonu galiba bir desteğimi ne kesmiş iPhone alıyorlarmış o yüzden.

Dolar da artık olursa birkaç aya gene zam gelir mi yoksa alınmalımı şu an.
Dolar 36 olsa 22 den 26 ya fırlar ip11 ama ben size sıfır almanızı önermem sıfır 11 alacağınıza 2. El 13 alabilirsiniz. Benim tercihim bir bayandan ürün almak olur. Sapıklık olsun diye değil bir erkek ile bir bayanın bir ürüne gösterdiği kıymet farklı. Ben telefonu atıyorum mesela. Varsa ilk başta tanıdık yoksa da kondisyonu güzel iPhonelara yonelmenizi öneririm.

Geri
Yukarı