Jaklardan sadece cızırtı sesi geliyor

Tulkas456

Hectopat
Merhabalar anakart modelim MSI m2.v2 ön veya arka panelleri kullandığım zaman sadece statik ses geliyor cızırtı sesi gibi. Virtual box kurup orada deneyince cızırtı devam ediyor büyük ihtimal anakartımda bir sıkıntı var ses kapasitörlerinin bozulup bozulmadığına bakmak için multimetre aldım kapasitörlere ne kadar akım gidip gitmediğini nasıl ölçebilirim ? Şimdiden teşekkürler.

Anakartınızın websitesinden ses sürücü driverı indirerek edinebilirsin.

1599159294632.png

Ön panel jak saptamasını engelle deyince her iki panel de giriş yapılmış gözüküyor ön panelde şu an arka paneldeki statik ses de arttı :(

Arka jaka taktığını ön jaka takar mısın bu ayar açıkken? Yine olmazsa ayarı kapat ve arka jakdan devam et. Driverda yükledik çünkü. Belki cihaz bozuk da olabilir ayrıca.

Arka jaka taktığını ön jaka takar mısın bu ayar açıkken? Yine olmazsa ayarı kapat ve arka jakdan devam et. Driverda yükledik çünkü. Belki cihaz bozuk da olabilir ayrıca.
1599160477334.png

benim kasamın ön tarafındaki kulaklık simgesi olan yere jakımı takıyorum realtek manager'den pembe jak parlıyor kulaklık olarak atamak istediğim zaman bu aygıt türü desteklenememektedir diye hata veriyor o yüzden anlamayadım ön tarafdan ses geliyor mu gelmiyor mu diye.

Geri
Yukarı