James Donkey 27" Monitör Gerçek 144 Hz ve 1 MS Gecikme Süresine Sahip mi?

_Muhammed_

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar soru gayet basit kullanan görüşlerini belirtebilir mi? Sanırım bu hertz ve ms test edilebiliyor. Test edebilir misiniz?

Benim bildiğim o markanın 27" olarak iki farklı modeli var. Birisinde TN LED panel, diğerinde Samsung üretimi VA panel var.

VA panelli olanda tipik tepki süresi kesinlikle 1 ms değildir. En iyi ihtimalle MPRT 1 ms, GtG 4 ms şeklindedir. Detaylı bilgi yok maalesef. Markanın satış noktası olan incehesap.com müşteri hizmetlerine sormayı deneyebilirsiniz.

Daha doğru bilgi için sanırım kullanıcılarına sormak gerekecek.

Benim bildiğim o markanın 27" olarak iki farklı modeli var. Birisinde TN LED panel, diğerinde Samsung üretimi VA panel var.

VA panelli olanda tipik tepki süresi kesinlikle 1 ms değildir. En iyi ihtimalle MPRT 1 ms, GtG 4 ms şeklindedir. Detaylı bilgi yok maalesef. Markanın satış noktası olan incehesap.com müşteri hizmetlerine sormayı deneyebilirsiniz.

Daha doğru bilgi için sanırım kullanıcılarına sormak gerekecek.

Samsung VA Panel olandna bahsediyorum. Peki alınır mı? Aoc marka da Gtg 4 ms diyorlar. Peki hertz gerçekten 144 hz mi?

Kendi web sitesinde bile yanlış bilgi verilebiliyor benim aldığım Acer monitör için 75 Hz yazıyordu ama AIDA64 ile baktığımda FHD'de 60 Hz desteklediğini öğrendim.

James Donkey gibi bir marka neden doladırsın ki eğer İnce Hesap'tan baktıysan zaten markanın ülke içi satışını İnce Hesap yapıyor. Bura da markayı övmüyorum ama neden dolandırsınlar ki eğer güvenmiyorsan 1800 - 2000 TL bandında ViewSonic marka 165hz 1ms monitör var.

Samsung VA Panel olandna bahsediyorum. Peki alınır mı? Aoc marka da Gtg 4 ms diyorlar. Peki hertz gerçekten 144 hz mi?

Bu veya başka markadan VA panel alırsanız GtG süresinin 4 ms altında olmasını bence beklemeyin. Ben hiç aksini duymadım. Sözünü ettiğimiz monitörün Samsung üretimi VA panele sahip olması, sıfır ölü piksel garantisi olması ve incehesap'ın satış sonra iletişimi ve servisinin güzel olması artı puan olarak yazılabilir. Ancak markanın başta SSD ürünleri olmak üzere olumsuz yorumları çok. Forumda da insanlar kullanmadığı halde duyumlarına dayanarak kötüleyince neredeyse herkes yerden yere vuruyor. Buna rağmen ben de bu durumdan etkilendim ve en önemli bileşenin Samsung kökenli ve garantili olmasına rağmen tavsiye edemiyorum. Tercih size kalmış. Fiyatı gayet güzel.

Dostum ben dediğin monitörü aldım. Şu an için memnunum ama 144Hz ve 1 ms nasıl test edileceğini bilmediğim için söyleyemiyorum. Eğer anlatırsanız teste tabii tutup burada paylaşabilirim. Daha doğrusu monitör geldi ben direkt bağladım herhangi bir ayar yapmadım. Nasıl ayar yapılıyor onu da bilmiyorum.

Son düzenleme:
Dostum ben dediğin monitörü aldım. Şu an için memnunum ama 144Hz ve 1 ms nasıl test edileceğini bilmediğim için söyleyemiyorum. Eğer anlatırsanız teste tabii tutup burada paylaşabilirim. Daha doğrusu monitör geldi ben direkt bağladım herhangi bir ayar yapmadım. Nasıl ayar yapılıyor onu da bilmiyorum.
TestUFO: Mprt size zahmet hocam.
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Sizce ne zaman indirime girer ?
Gtx 1660s var sizce max 1300 e ne alabilirim daha üstüne çıkamam.

TestUFO: Mprt size zahmet hocam.
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Sizce ne zaman indirime girer ?
Gtx 1660s var sizce max 1300 e ne alabilirim daha üstüne çıkamam.
Şu an incehesap'ta 1299 tl ama indirim koduyla 1199 tl ye geliyor. Ben memnunum kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    16 KB · Görüntüleme: 54
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı