James Donkey 712 deneyimi

Kalipsogen

Hectopat
Merhabalar öncelikle. Aslında çok uzun bir süre deneyimim olmadı fakat dolar kurundan kaynaklı ve malum pandemiden dolayı insanlar bazı şeylerden tasarruf ederek daha F/P ürünlerine kaymış durumda olduğundan dolayı forumda çok fazla James Donkey konusu açıldığını gördüm ve bu konuyu açmak istedim.

8 aydır kullanmaktayım bu kulaklığı. Bütçem kısıtlıydı ilk araştırdığımda kulaklıkları herkes kötü diyordu bu marka için bunu alacağına üstüne 100 150 koy daha iyi bir şey al diyen çok fazlaydı. Hala bu konuda konular açılıyor ve hala herkes üstüne para koy daha iyisini al diyor.

Kulaklığın ses kalitesi bence fiyatının hakkını gayet iyi veriyor. Arkadaşlarımın 400-500-600 fiyat bandındaki Logitech kulaklıklarını kullandığımda ses kalitesi anlamında çok bariz bir fark göremiyorum ama bass kalitesi de son derece iyi bu kulaklığın diyemem. Eğer sadece müzik dinlemek için alacaksanız almanızı önermem ama genel anlamda düşünülürse son derece alınabilir bir kulaklık olduğunu düşünüyorum.

Dışardaki sesi o kadar iyi kesiyor ki kulaklığı taktığımda sesi kapatsam dahi dışardaki sesi zor duyuyorum. Pedleri bence son derece kaliteli günlük 5-6 saat boyunca takıyorum ve kulaklarımı terletmiyor oda sıcaklığım 25-30 derece arasında. Kulaklık son derece esnek bundan önceki kulaklığımı esnekliği berbat olduğundan dolayı kırmıştım :D. 4 saat taktıktan sonra artık biraz kafanızı ağrıtabiliyor ama o da bence çok rahatsız edici boyutta değil çıkartıp yarım saat bekleseniz bir 4 saat daha ağrısız kullanırsınız diye düşünüyorum.

Ürünün ne pedlerinde herhangi bir yırtık veya deforme var ne de plastiğinde çizikler var bence bu anlamda da gayet kaliteli. Mikrofona gelirsek henüz anlamadığım bir şekilde bazen karşı tarafa cızırdı gidebiliyor ama ortamdaki statik yükle alakalı olabilir çünkü bu her zaman olmuyor. Ayrıca mikrofonun ses kalitesi de sadece oyunda veya Discord'da kullanacaksanız çok çok iyi. Sürekli ışıklarının yanması rahatsız edebiliyor keşke kapama tuşu olsa. 3D ses özelliği var fakat sesi bozduğunu düşünüyorum boşuna koymuşlar yani bu özelliği bence :D.

Kulaklığın arayüzü biraz karmaşık geldi bana kullanabilenler belki ayarlayabiliyordur ama halen farklı profiller yapamıyorum internetten bulduğum bir profili kullanıyorum bu arayüzü kullanmayı biliyorsanız bence ses kalitesini arttırabilirsiniz.

Genel olarak puanlayacak olursam bu ürüne 8/10 verirdim ben. Ayrıca bir konuya değinmek istiyorum. Forumda bazen ürün soruluyor bütçeye göre ve altında hemen o ürünü taşlamaya başlayan insanlar oluyor. Arkadaşlar herkesin belli bir bütçesi var insanlar sadece kulaklık almıyor biraz daha para biriktirip farklı ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Beğenmediğiniz 150 lira insanlar için mühim bir para olabiliyor. Lütfen yardımcı olacaksanız da yapıcı bir dille yardımcı olmaya çalışın. Örnek veriyorum; dostum bu ürünün bu bu yanları kötü önerdiğim ürünü alabiliyorsan onu almanı tavsiye ederim ama alamıyorsan da bu yanlarının kötü olduğunu bilerek al diyebilirsiniz. Ve konu hakkında tam bilginiz olmadan kullanmadığınız ürünler hakkında direkt taşlama yoluna girişmeyin bu sadece ürünü elindeki kısıtlı bütçeyle almak isteyen arkadaşı üzmekte. Saygılar ve iyi günler :).

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı