1.5 yıllık James Donkey 712 deneyimi

Delikan

Hectopat
Merhabalar herkese gece gece konu yazıyım dedim hem faydalı olsun.
1.5 yıl önce İncehesap'tan aldığım James Donkey 712 kulaklığının iyisiyle kötüsüyle her şeyini paylaşacağım. İlk olarak Gaming gecesi denen bir günde aldım 179TL gibi çok ucuz bir ücrete almıştım. Ürünün kalitesi gayet iyiydi gerek pedleri olsun kablosu, ses kartı, RGB ışıklandırması, esnekliğiyle gerçekten başarılı bir F/P ürünü olmuş.
Gaming kulaklık olarak satılıyor ancak müzik deneyimi de gayet başarılı bas ayarlarını açarsanız kaliteli bas veriyor yani ufak tefek ayarlamalar ile istediğiniz müzik türünde istediğiniz ses kalitesini alabilirsiniz. Uzun kullanımda benim kulaklarım biraz büyük olduğundan hafif ağrı yapabiliyor. Aynı zamanda deri pedler olduğundan az da olsa terleme oluyor. Fakat bu pedleri kötü yanı olduğu gibi iyi yanları da var dışarıdan gelen sesi çok iyi azaltıyor bazen kendi sesimi duyamadığımda yüksek sesle konuştuğum oluyor. Bütün ses seviyelerini en yükseğe çıkardığınızda hoparlör olarak kullanabilirsiniz bu güzel bir şey bence müzik dinlerken güzel oluyor. Mikrofona gelirsek üzerinde çok test yaptım ve gayet başarılı buldum lakin mikrofonun içeri gizlenebilmesi çok daha hoş olurdu ancak fiyata baktığımızda bunu öz ardı edebiliriz. Ağzınıza çok uzanmayan ancak buna rağmen gayet iyi bir ses girişi sağlayan mikrofon fiyatına göre çok başarılı.
İyisiyle kötüsüyle bu kulaklık benim için 9/10 puanlı bir kulaklık dır. Lütfen bu kulaklığı gidip de SteelSeries Arctis serisiyle Logitech G serisiyle ya da MSI ROG serisiyle karşılaştırmayın bu fiyat bandında olanlarla karşılaştırın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde ucuz birkaç model denediğimde çok rahatsız ediyordu ve ağırdı(birkaç logitech modeli dışında) Bazılarında bass çok yükleniyordu ya da baya ses kalitesi kötüydü. O bütçede çok iyi kulaklık olmadığı doğru da insanlar yine bence Corsair gibi markalara yönelirler. Önyargıyı kırmak için güzel bir inceleme olmuş.

Keşke kötü yanlarını da yazsaydın. İyi yanı kadar kötü yanı var kulaklığın. James Donkey 710 modeli ile aynılar sanırım. Kulaklık ağır kafanız ağrıyabilir. Eğer uzun süredir çıkartmıyorsanız kulağınızın etrafında, saçınızda falan iz bırakıyor. Malzeme kalitesi kötü plastik parçalar durduk yere çıkabiliyor yanından. Işıklar kapanmıyor, gece yatacağımda evi diskoya çeviriyor üstünü kapatmak gerek. Yazılımı "var" diye konmuş. Dışarıya ciddi miktarda ses kaçırıyor. Her şeyi geçtim eşek diye firmamı olur kardeşim herhalde ucuz ürün alıyoruz diye yüzümüze vuruyorlar. Onun dışında kablosu vesaire güzel 179 TL'ye şu dolar kurunda idare edebilir ama ben para biriktirilip adam akıllı bir şey alınması taraftarıyım. Benim James Donkey eşeklik edip 1.6 sene içerisinde bozuldu.

Keşke kötü yanlarını da yazsaydın. İyi yanı kadar kötü yanı var kulaklığın. James Donkey 710 modeli ile aynılar sanırım. Kulaklık ağır kafanız ağrıyabilir. Eğer uzun süredir çıkartmıyorsanız kulağınızın etrafında, saçınızda falan iz bırakıyor. Malzeme kalitesi kötü plastik parçalar durduk yere çıkabiliyor yanından. Işıklar kapanmıyor, gece yatacağımda evi diskoya çeviriyor üstünü kapatmak gerek. Yazılımı "var" diye konmuş. Dışarıya ciddi miktarda ses kaçırıyor. Her şeyi geçtim eşek diye firmamı olur kardeşim herhalde ucuz ürün alıyoruz diye yüzümüze vuruyorlar. Onun dışında kablosu vesaire güzel 179 TL'ye şu dolar kurunda idare edebilir ama ben para biriktirilip adam akıllı bir şey alınması taraftarıyım. Benim James Donkey eşeklik edip 1.6 sene içerisinde bozuldu.
Malzemesi kötü değil bu arada. Saçda falan iz bırakmıyor kötü yanlarını yazdım ayrıca iyi okuyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı