James Donkey 712 vs 720

Bütçe
400

Gardenia

Hectopat
Daha fazla  
400TL civarına bunlardan iyi ses veren cihaz var mı? Yoksa hangisi daha iyi? 720 40mm sürücüye sahip ama 4 hoparlörü var. 712 50mm. Anlayamadım hangisi daha iyi? Kullanan varsa mikrofonu aynı mı yoksa farkı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
James donkey pek önerilen bir marka değil. Gene de almayin demiyorum. Ucuz mal satıyorlar sonuçta. Ayrıca pek de detaylı şekilde kalitesiz olduğunu kanıtlayan kaynak görmedim. Ama ben olsam gene de riske girmezdim.

Şuan 711 kullanıyorum onu da değerlendireceksen biraz bilgi vereyim.
Sesi mikrofonu nasıl size sorun çıkardı mı hiç cızırtı vs var mı?

James donkey pek önerilen bir marka değil. Gene de almayin demiyorum. Ucuz mal satıyorlar sonuçta. Ayrıca pek de detaylı şekilde kalitesiz olduğunu kanıtlayan kaynak görmedim. Ama ben olsam gene de riske girmezdim.
Sizce ne almalıyım?

Sesi mikrofonu nasıl size sorun çıkardı mı hiç cızırtı vs var mı?
Alalı bir ay oldu hiçbir sıkıntı çıkmadı bende. Cızırtı, dipses yok mikrofonu güzel kaliteli. Kulak pedleri rahat terletme yapmıyor. Kafanın üstüne denk gelen yerdeki ped de rahat hiç ağrıtmadı. Eksi yönleri ise (bu belki de benden kaynaklı bir problemdir bilemiyorum) arada müzik vs. çalmazken tamamen sessizken bir cızırtı geliyor kulaklıktan. O da arada bir oluyor büyük ihtimalle benden kaynaklı bir sorun, ve 8-10 saatlik aralıksız kullanımdan sonra biraz ağrı yapıyor. Siz yine de değerlendirin diğer yorumlara da göz atın.

Alalı bir ay oldu hiçbir sıkıntı çıkmadı bende. Cızırtı, dipses yok mikrofonu güzel kaliteli. Kulak pedleri rahat terletme yapmıyor. Kafanın üstüne denk gelen yerdeki ped de rahat hiç ağrıtmadı. Eksi yönleri ise (bu belki de benden kaynaklı bir problemdir bilemiyorum) arada müzik vs. çalmazken tamamen sessizken bir cızırtı geliyor kulaklıktan. O da arada bir oluyor büyük ihtimalle benden kaynaklı bir sorun, ve 8-10 saatlik aralıksız kullanımdan sonra biraz ağrı yapıyor. Siz yine de değerlendirin diğer yorumlara da göz atın.
Tamam teşekkürler.

Dostum biraz geç gördüm kusura bakma. Ben 712'yi yaklaşık 4 yıldır aktif bir şekilde kullanmaktayım, 140 TL civarına almıştım. Gayet kaliteli hissettirdi bana. Sesler güzel basları da yeterli veriyor. Film müzik zevkle dinlenir bu fiyatta diye düşünüyorum. Ama baktığımda 400 civarına çıkmış içler acısı gerçekten. 4 yıl sonunda kulaklık emekli olacak, son kırbaçlarını vuruyorum. Son günlerine kadar beni yarı yolda bırakmadı, üzmedi. Mikrofonu gayet iyi ufak da olsa arka plan sesini kesiyor. Önerilebilecek bir kulaklıktı benimkisi. Baya rahat bir kulaklık, ama arkadaşımın arctis 5 ini takınca kulaklığın varlığını hissetmemiştim, bundan dolayı biraz ağır ve sıkıyo diyebilirim ama rahatsız olmadım ben. Kulaklığı toplasan 6 7 kere masadan düşürmüşümdür, 4. düşüşünde pedlerden biri çıktı, takılabiliyor. Son 2 ayda da ufak ufak soyulmaya başladı pedler, şu an kulak çevresine değen yerlerde hiç deri kalmadı. 3 4 gün önce de sağ tarafa güç ileten kablo ısınmaya başladı dün sağ taraftan ses koptu, ışıklar söndü. 4 yıl öncesine göre daha fazla birikmişim var bir daha James Donkey'a döner miyim bilmiyorum. Klavyem de James Donkey 610, 5 yıldır kullanıyorum birçok oyun türünde ortak olan W tuşu bile çalışıyor. Yalnızca A, J, B, F ve , tuşlarının LED'i söndü onun haricinde klavyeden de memnunum. Bu da emekli ibareleri vermeye başlarsa bunu da değiştirirm. Yine de 3 yıllık kiralama gibi düşün bu kulaklıkta.

Geri
Yukarı