Japon Balıklarının Oksijen İhtiyacı Nasıl Karşılanır?

Deniz Gemici

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam hayvan beslemek istiyordum. Ben de Japon balığı aldım. Acaba oksijen ihtiyacını nasıl karşılarım? İnternette öğrendiğim kadarıyla fanustan 1 bardak su alıp yerine 1 bardak temiz su koyun diyorlar. Bu işe yarar mı ya da pipet ile suya hava üflesem olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pipet ile suya hava değil karbondioksit üflemiş olursunuz, ayrıca fanusta hiçbir hayvan beslenmez. Akvaryum ve filtre almanız lazım ortalama olarak 1 Japon balığı için minimum 35 litrelik bir akvaryuma ihtiyacınız var, şimdi internette fanusta besleyenler var , yaşıyor vb. gibi bir durum var diyebilirsiniz her şey yaşamak ile olmuyor maalesef Afrika'da da insanlar yaşıyor Norveç'te de önemli olan beslediğiniz canlıya uygun ortamı oluşturmak. Fanusta beslemek yerine hiç beslemeyin daha iyi.

Arkadaşlar selam hayvan beslemek istiyordum. Ben de Japon balığı aldım. Acaba oksijen ihtiyacını nasıl karşılarım? İnternette öğrendiğim kadarıyla fanustan 1 bardak su alıp yerine 1 bardak temiz su koyun diyorlar. Bu işe yarar mı ya da pipet ile suya hava üflesem olur mu?

Fanusta çok uzun ömürlü olmaz. En az 20 litrelik bir akvaryumda pipo filtre + hava motoru ile oksijen sağlayabilirsiniz. Yalnız olursa da uzun ömürlü olmaz. İnternernetten su değişimi ve fanusta neden balık beslenmes diye aratırsanız daha detaylı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Akvaryum.com sitesini de kullanabilirsiniz.

Marketlerde veya patsopcudan kaya tuzu al kandaki oksijen miktarını artırmaya yarar balıgın. Ve kendin içinde tüketebilirsin kaya tuzu, bronşit ve solunum rahatsızlıkları belirtileri hafifletmeye yardımcı olur. Kaya tuzu tüketimi daha iyi oksijen almamıza yardımcı olur. Bu durum ruh halinin iyileşmesine de katkıda bulunur ve mevsimsel duygu bozukluğu tedavisinde de kullanılabilir. Ayrıca stres yönetimine yardımcı olur. Az bir miktarda kaya tuzu sindirimin uyarılmasını sağlar ve iştahın açılmasında yardımcı olur. Bağırsak fonksiyonlarını iyileştirir. bu bilgiye nasıl ulastım kendin için dedim bir kaç site ulastım 1 tanesi bu Mineral kaynağı: Kaya tuzu | kar-tuz.com ayrıca su konuya cevap vermeni umarım Akvaryumda balık besleme önerileri

Son düzenleme:
Pipet ile suya hava değil karbondioksit üflemiş olursunuz, ayrıca fanusta hiçbir hayvan beslenmez. Akvaryum ve filtre almanız lazım ortalama olarak 1 Japon balığı için minimum 35 litrelik bir akvaryuma ihtiyacınız var, şimdi internette fanusta besleyenler var , yaşıyor vb. gibi bir durum var diyebilirsiniz her şey yaşamak ile olmuyor maalesef Afrika'da da insanlar yaşıyor Norveç'te de önemli olan beslediğiniz canlıya uygun ortamı oluşturmak. Fanusta beslemek yerine hiç beslemeyin daha iyi.
Hocam akvaryum içerisine üfleyince karbondioksit ulaşmaz. Balıklarının yaşaması için suyun üst yüzeyinin dalgalanması yeterli olur. Bu şekilde suda oksijen miktarı artar. Diğer dediklerinize harfiyen katılıyorum. fanusta balık beslenmez sadece suyun hacmi yetersiz gelmez balıkların gözlerinin kör olmasına yol açar.

Geri
Yukarı