Japonya'da üniversiteye nasıl gidilir?

tabii ki de anime kızları için(!) şaka şaka. Gitme sebeplerimden biri gelecek kaygısı diğer sebebi ise saçma sapan adet/kültürlerin olmaması. Herkes kendi kabuğunda olması komşu ile uğraşma derdin yok akraba ile uğraşma derdin yok herkes kendi işine gücüne bakması gitme sebeplerimin en büyüğü.

Merhaba arkadaşlar, Dolar olmuş 26 benim umut kalmadı kapağı yurt dışına atmak istiyorum. Şu anda lise 11'e geçtim. Orta düzey İngilizcem var ve aktif olarak Japonca öğrenmekteyim. İleride yazılım veya Fitness alanı ile alakalı bir iş yapmak istiyorum. Bu kardeşinize verebileceğiniz tavsiyeler var mı?

Erasmus ile Japonya'ya gidebilirsiniz, anne ve babanız ölü ise. Şaka yapmıyorum, genelde üniversitelerde gereksinimlerden biri bu. Ve kontenjan genelde 1 veya 2 ile sınırlı oluyor.
Onun dışında sadece özel üniversite seçeneğiniz var muhtemelen.

Erasmus ile Japonya'ya gidebilirsiniz, anne ve babanız ölü ise.
Şaka yapmıyorum.

Çok şükür anne ve babam sağ. Work and travel tarzı bir şey var mı Japonya için?

Onun dışında sadece özel üniversite seçeneğiniz var muhtemelen.

Ortalama bir part time iş ile maliyeti karşılanabilir mi Japonya'daki üniversitelerin maliyeti?

Japonya'da üniversiteler aşırı pahalı, o yüzden orada okumak yerine en son iş bulma dışında gitmek pek mantıklı değil. Almanya bu konuda iyi. Üniversiteler ucuz çünkü.

Peki açıktan okuma gibi bir şey var mı ordaki üniversitelerde?

Part time iş ile üniversiteniz bedava olsa bile zar zor geçinirsiniz.

Japonya'da yaşama maliyetinin yüksek olduğunu biliyordumda o kadar yüksek mi?

@kino hocam üzdünüz.😢

Japonya'da yaşama maliyetinin yüksek olduğunu biliyordumda o kadar yüksek mi?
Maliyet yüksek ve part time işle ekstra destek olmadan neredeyse hiçbir yerde mümkün değil.
Yine de üniversitelerin Erasmus programlarını kontrol edin, Erasmus Japonya gerekliliği farklı olan üniversiteler olabilir. Öyle bir yer varsa ve tutturabilirseniz mümkün.

Maliyet yüksek ve part time işle kendi başına geçinmek neredeyse hiçbir yerde kolay değil.
Yine de üniversitelerin Erasmus programlarını kontrol edin, Erasmus Japonya gerekliliği farklı olan üniversiteler olabilir.

Öğrenci evi tutsak. 3-4 tane Türk bulup 1+1 evde maliyeleri bölüşsek nasıl olur? Türkiye'den pek bir farkı olmaz sanırım.

Japonya'yı ben de severim ama ülke değiştirmek gibi büyük bir çaba Japonya'ya değer mi ki?

Şu anda Bulgaristan bile değer bence.

Geri
Yukarı