Japonya’dan alınan PS5’de sorun olur mu?

Anladım, teşekkürler. Peki Avrupa’da hangi ülkeden alırsam daha ucuza gelir. Bilet falan dert değil. Yalnızca PS5 fiyatı açısından.
Muharrem İnce'nin bu tweet'i işine yarayabilir
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Playstation 5 Türkiye fiyatı 8299 TL olarak açıklanmış. Yarısından fazlası vergi. Playstation 5 almak için 2 kişi Bulgaristan'a gidip 4 gün tatil yapıp yanına ikinci kolu ve FIFA 2021'i de alsanız yine bu fiyattan ucuza geliyor

Muharrem İnce'nin bu Tweet'i işine yarayabilir
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu tweet’de belirtilen fiyatların hepsi yanlış. Türkiye fiyatına kıyasla 500 € konsol + 70 € Dualsense + 80 € FIFA + 110 € Vize + 370 ₺ pasaport + 500 ₺ otobüs biletleri derken fiyat 8300 ₺’yi aşıyor ve bunlar sadece tek kişinin masrafları. İkinci kişinin de olduğunu düşünsek ve orada da 2 kişi yaklaşık 70-80 € harcasak o fiyat artar da artar. Bir de 4 gün tatil diyor. İnce’yi severim ama bayağı sallamış burada.

Herkese merhaba iyi forumlar.
Öncelikle konuya fazla hakim olmadığımı belirtmem gerek. Türkiye’de satmak için bir adet PS5 dijital sürüm satın alacağım ve pazar araştırması yapınca en düşük fiyat Japonya’da oluyormuş. Yaklaşık olarak 3200 ₺ gibi bir fiyat yapıyor. Şimdi benim soruma gelelim.

Bildiğiniz üzere PS4’de konsolu Avrupa dışından alınca belli sorunlar oluyormuş. Sanırım PSN hesabı ve oyun satın alımı ile ilgili sorunlar. Acaba aynı durum PS5 içinde geçerli mi? Japonya’dan alınan bir konsol rahatlık ile hiçbir sorun olmadan kullanılabilir mi?

Not: Konsolu bana annemin yakın bir arkadaşı getirecek. Türkiye’de de 5500-6000₺ gibi bir rakama satmayı planlıyorum.
Garanti sorunu olabilir. Başka bir sorun olacağını düşünmüyorum. (Kutuyu attığınız sürece)
Bu tweet’de belirtilen fiyatların hepsi yanlış. Türkiye fiyatına kıyasla 500 € konsol + 70 € Dualsense + 80 € FIFA + 110 € Vize + 370 ₺ pasaport + 500 ₺ otobüs biletleri derken fiyat 8300 ₺’yi aşıyor ve bunlar sadece tek kişinin masrafları. İkinci kişinin de olduğunu düşünsek ve orada da 2 kişi yaklaşık 70-80 € harcasak o fiyat artar da artar. Bir de 4 gün tatil diyor. İnce’yi severim ama bayağı sallamış burada.
Bulgaristan euro değil leva kullanıyor.

Garanti sorunu olabilir. Başka bir sorun olacağını düşünmüyorum. (Kutuyu attığınız sürece)

PS5 Bulgaristan’da yaklaşık 1200 Leva’dan satılacakmış bu da 640 Euro yapıyor yani daha da pahalı.

Birde garanti demişsiniz ama mesela İsviçre’den aldığım kutulu PS5’in Türkiye garantisi olur mu?

Geri
Yukarı