Japonya'dan laptop tavsiyesi

Bütçe
200k yen/1400 dolar/40k lira

pazzzers

Hectopat
Mühendislik öğrencisiyim okula götürebileceğim derslerimi yapabileceğim ve arada bir CS2 ETS Rust vb. oynayabileceğim laptop tavsiyesi arıyorum.
Ben birkaç tane laptop seçtim aralarından önerebilirsiniz.

1. ASUS ROG STRIX G16 i7 13650HX 16 GB RAM RTX 4050 16" link: www.amazon.co.jp/-/en/i7-13650HX-Keyboard-Backlight-Windows11-G614JV-I7R4060/dp/B0BVR6X8NR

2. ASUS TUF F15 i9 13900H 16 GB RAM RTX 4060 15.6" link: https://www.amazon.co.jp/15-6-inch-...X7C44W/ref=sxin_17_pa_sp_search_thematic_sspa

3. Apple MacBook Air 15" 8 GB RAM M.2 (Apple alırsam oyun çok oynayamayacağımı biliyorum ama bataryası uzun gidiyor ve oyun işini GeForce NOW'dan belki yapabilirim diye düşündüm) bataryası 18 saat gidiyormuş bir de.

Ve bir sorum daha olacak ASUS ROG'un özellikleri daha kötü olmasına rağmen TUF'tan neden daha pahalı onu anlamadım açıklarsanız sevinirim.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim Technopat ailesi.

Ve bir sorum daha olacak ASUS ROG'un özellikleri daha kötü olmasına rağmen TUF'tan neden daha pahalı onu anlamadım açıklarsanız sevinirim.
ROG serisi daha premium ve üst bir seri olduğu için. TUF daha giriş seviyesi bir laptop serisi.

Burada baktığımda en performanslısı TUF serisi olarak duruyor. Lakin ben bu 3 seçenek arasında kalmış olsam ROG serisini tercih ederdim. Kasa olarak çok daha premium ve donanım olarak çok uzun yıllar götürür.
Apple ekosisteminde cihazlarınız varsa ve oyun işini hallederseniz RAM 16 yapılırsa düşünülebilir.

Asya ülkesinden laptop önermiyorum klavyesinde kendi dillerindeki alfabenin harfleri olabiliyor. Sitede göstermez evde kutuyu bir açarsın klavyede wasd yerine mataramasukoy görürsün.

Asya ülkesinden laptop önermiyorum klavyesinde kendi dillerindeki alfabenin harfleri olabiliyor. Sitede göstermez evde kutuyu bir açarsın klavyede wasd yerine mataramasukoy görürsün.
Olur zaten hocam, arkadaş oradan alıyorsa onu da biliyordur.
Sanırım sadece Apple'da ayarlayabiliyorsun.

1699440854310.png

Hangi mühendislik olduğuna göre bu iş değişir. Eğer yazılım ve bilgisayar mühendislikleri ise direkt Macbook derim.

Yok Mak, EEM, Mekatronik, İnşaat vesaire ise Macbook bir alternatif değil sizin için.

Bu arada Macbook 18 saat kadar gider doğrudur ancak asıl özelliği bu Mac'in 16-inch versiyonunun bile 1.5 kilo olması. Sadece 1.5 kilo.

Sıfır bilgisayar alırken sitesinden hangi klavyeyi istediğini seçersin. EN Keyboard artık tüm dünyada standart.

EN Keyboard artık tüm dünyada standart
Standard başka bir şey ticareti başka. Herkesin bildiği Logitech marka klavye aldım Coupang üzerinden bırak Kore alfabesi ile gelmesini spacenin sağ ve soluna da kafalarına göre tuş eklemişler. Oyunlarda doclamak için kullandığım tuşu küçültmüşler. Klavye sağlam Logitech candır ama dikkatli olmak gerek.

Sitesinden almıyor hocam. Amazon üzerinden alındığında Japon alfabesi ile gelebilir.
Allah Allah, öyleymiş cidden. Ben Dell - Alienware gibidir sanmıştım. Teşekkürler düzeltme için. 👌

Standard başka bir şey ticareti başka. Herkesin bildiği Logitech marka klavye aldım Coupang üzerinden bırak Kore alfabesi ile gelmesini spacenin sağ ve soluna da kafalarına göre tuş eklemişler. Oyunlarda doclamak için kullandığım tuşu küçültmüşler. Klavye sağlam Logitech candır ama dikkatli olmak gerek.
Normalde ben de Alienware'den almıştım yurtdışından ancak onların kendi mağazası var ve kafana göre sıfırdan bilgisayar yaptırabiliyorsun, o sırada klavye de seçiyorsun, ASUS'ta da vardır sanmışdım ama yokmuş. :/

Klavyesi çok sıkıntı değil hocam servisle görüştüm 100 euro gibi bir maliyete değiştiriyorlarmış tuşlarını.

ROG serisi daha premium ve üst bir seri olduğu için. TUF daha giriş seviyesi bir laptop serisi.

Burada baktığımda en performanslısı TUF serisi olarak duruyor. Lakin ben bu 3 seçenek arasında kalmış olsam ROG serisini tercih ederdim. Kasa olarak çok daha premium ve donanım olarak çok uzun yıllar götürür.
Apple ekosisteminde cihazlarınız varsa ve oyun işini hallederseniz RAM 16 yapılırsa düşünülebilir.

Cevabınız için teşekkür ederim. Muhtemelen ROG serisi alacağım. Ayrıca klavyesi Latin+Japon geliyormuş.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı