Java Bytecode'yi nasıl koruma altına alınır?

O zaman Java neden güvenlikte ön planda? Öyle diyorlardı sanki.

Java'da güvenlik ön planda derken ne demek istediğinizi anlamadım. Her compiler, önce kodu sanal makinede derler. Biz .net olarak buna ilasm diyoruz siz ise bytecode. Eğer zaten programınızı koruyabilirsiniz bytecode de korunmuş olur. Hatta sanırım bu koruma işlerindeki en iyi dil C++, ve C kolay kolay decompilenemiyor.

Oyun yapıyorum mesela. Hani aman aman büyük bir şey değil de yine de internette paylaştığım zaman kodlara erişilmesin isterim.
Süreyi uzatabilirsin sadece, imkansız kılamazsın. Kendine özel çip tasarlaman gerekir iyice süreyi uzatmak istersen.

O zaman ikinci oyunumu C#'da yazayım. O kırılmayabilir.
Neyle yazarsan yaz sunucu temelli veya özel donanım temelli olmadan kırılmamazlık garantili bir şey yapamazsın. SOLID'in tersine göre hareket edersen kaynak kodu elinde olan bir kişinin ekrana başıboş bakmasını sağlayabilirsin, tabii unutursan o kişi sen olacaksın. SOLID'in tersi dediğim şey oyundan örnek vereyim, envanter sınıfı yerine mahmut sınıfı hatta kendine özel geliştirdiğin başka bir alfabe ile de yazabilirsin.

Graphics2D için bir bilgim yok, ama PUBG Valorant CS:GO gibi birçok oyun C++ ile yazılmış vardır sanırım.
@reinsy o zaman güzel ve free bir obsufcator bulayım şimdilik. C++ IDE kullanamadım bir türlü ve bana çok değişik bir dil gibi geliyor.
C#, Java gibi aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı