Java için IDE önerisi

VS Code önererek adamın isteğini karşılamıyorsun. Adam IDE arıyor. Editör değil. Visual Studio ile Visual Code'yi aynı kefeye koyamazsın mesela. VS Code ile derleyemezsin.

IntelliJ, Eclipse, Netbeans bunlar IDE'dir, yani "Integrated Development Environment". Türkçesi "Tümleşik Geliştirme Ortamı". Anladın mı öfke kontrolü yaşayan kardeşim?

Son düzenleme:
IDE ile editör birbirinden farklıdır. IDE derleyici dahil çoğu bileşen ve aracı içinde barındırır, editör sadece syntax yazmada yardımcı olur, derlemek için yazdığın kodu komut satırında belirterek derleyiciye özel komutları girmek zorunda kalırsın. O yüzden VS Code bu noktada işe yaramaz.
VS Code IDE değildir doğru fakat bu noktada işe yaramaz demek de yanlış. Microsoft'un geliştirdiği eklentiler ile çok rahatlıkla Java projeleri geliştirebiliyorsun.

VS Code IDE değildir doğru fakat bu noktada işe yaramaz demek de yanlış. Microsoft'un geliştirdiği eklentiler ile çok rahatlıkla Java projeleri geliştirebiliyorsun.
Diğer vatandaşın hakaret dolu üslupları sebebiyle tartışma buralara kadar geldi, adam özellikle IDE sorduğu için ben de IDE olarak cevap vermiştim. Hakaret eden vatandaş zaten gerekli cezayı yemiş, hakaret mesajları da silinmiş. Klavye başından tanımadığı insanlara sövmemesi gerektiğini acı tecrübe ile öğrenmiştir.

Onun dışında bahsettiğiniz kısım doğru, eklentiler ile yazılabilir ancak kompleks projelerde bir IntelliJ performansını vereceğini düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı