Java ile neler yapılabilir?

Benim bir sorum var: Ben kod yazıyorum ama yazdığım kodları nasıl oyuna çevireceğimi bimiyorum. Yardımcı olursun umarım şimdiden teşekkürler. :)

Oyunu bir ürün olarak elde etmek istiyorsanız Unity gibi Unreal Engine gibi bir oyun motoru kullanmanız lazım. Eğer bunları kullanmadan yazacağım diyorsanız sıfırdan oyun motoru yazmanız gerekir :)

Peki benim merak ettiğim şu: Örnek veriyorum C# ile Windows için yazılmış bir programın aynısı Java ile de yazılabilir mi?

Java C#'tan önce oluşturulmuş bir dil. C# Java'ya rakip olarak yazılmış bir dildir. Kısacası Java'nın yerini tutmak buradaki amaç yani söylediğinin cevabı evet. İkisi de object oriented programlama dilleri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu bir ürün olarak elde etmek istiyorsanız Unity gibi Unreal Engine gibi bir oyun motoru kullanmanız lazım. Eğer bunları kullanmadan yazacağım diyorsanız sıfırdan oyun motoru yazmanız gerekir :)

Java C#'tan önce oluşturulmuş bir dil. C# Java'ya rakip olarak yazılmış bir dildir. Kısacası Java'nın yerini tutmak buradaki amaç yani söylediğinin cevabı evet. İkiside Object Oriented programlama dilleri.
Cevabın için teşekkürler.Ama mesela Call of Duty,League of Legends,Assasins' Creed ve bunlar gibi efsanevi ve görüntü kalitesi çok iyi oyunları nasıl yapabilirim?Ben Unity 3d programını biraz inceledim ama orda görüntü kalitesi biraz düşüktü.Ve bir objeyi ancak resmiyle beraber yükleyebiliyorduk.Ben ''sadece'' kod yazarak nasıl bir obje yapabilirim?Ve bu objeleri birleştirerek bir oyun yapabilirim?Umarım cevaplarsın şimdiden teşekkürler. :)

Cevabın için teşekkürler.Ama mesela Call of Duty,League of Legends,Assasins' Creed ve bunlar gibi efsanevi ve görüntü kalitesi çok iyi oyunları nasıl yapabilirim?Ben Unity 3d programını biraz inceledim ama orda görüntü kalitesi biraz düşüktü.Ve bir objeyi ancak resmiyle beraber yükleyebiliyorduk.Ben ''sadece'' kod yazarak nasıl bir obje yapabilirim?Ve bu objeleri birleştirerek bir oyun yapabilirim?Umarım cevaplarsın şimdiden teşekkürler. :)

Üzgünüm detaylı bilgim yok.

@burak çağlar Dediğiniz oyunlar sadece tek bir kişinin yapabileceği oyunlar değildir, ekip olarak yapılabilir. Görüntü kalitesi ise kullandığınız oyun motoruna göre değişir. Benim de çok detaylı bilgim yok maalesef.

Şu sıralar yoğun olduğumdan geç cevap yazabildim kusura bakmayın.

@muhendiskedibey konu üstünden yaklaşık 1 yıl geçti ve ben şunu öğrenmek istiyorum java diliyle veya C# diliyle bir oyun yazılabilirmi? yazılırsa kalitesi nasıl olur "unity3d" kullanarak Lise 1 bilişim teknoloji web tasarımcı öğrencisiyim. Bu konulara merakım var

@muhendiskedibey konu üstünden yaklaşık 1 yıl geçti ve ben şunu öğrenmek istiyorum java diliyle veya C# diliyle bir oyun yazılabilirmi? yazılırsa kalitesi nasıl olur "unity3d" kullanarak Lise 1 bilişim teknoloji web tasarımcı öğrencisiyim. Bu konulara merakım var

C# ile oyun yazılabilir. Kalitesi senin yazdığın algoritmaya bağlıdır. Dünyanın en iyi oyun motorunu kullansan bile iş senin onu nasıl kullandığında bitiyor. Unity'nin bence en güzel yanı C#'ta yazılan kodu native olarak derletmesi Mono ile(Windows/Linux/Mac/IOS).

Selamün aleyküm,konunun üzerinden 1 sene geçmiş kusuruma bakmayın.Bir soru soracaktım; seneler evvel niyetlendik bir kaç kişi oyun yapmaya ama haliyle yapamadık,dağıldık fakat bende hep bir uhde kalmıştır,sorum şu; hiç bir dil bilmememe ve yaşımın 18 olması itibari ile,artık öğrenebilirmiyim bir dil(hep javaya heveslenirdim :) ) çokmu geç,öğrensem bile ufak tefek işler yapabilirmiyim,cevaplarsanız çok sevinirim teşekkür ederim nice güzel yazılımlara...

O oyunlar yüzlerce kişilik ekiplerle ve milyonlarca dolarlarla yapılıyor. Evde tek kişinin yapabileceği oyunlar değil. AAA yani Triple A Türkçesiyle üst düzey oyunlar olarak tanımlayabiliriz. Büyük oyunlar onlar. Genelde ufak ekipler veya tek kişi olanlar indie dediğimiz ufak oyunları tasarlıyorlar. Bu şekilde tutan çok fazla oyun da var.

Yeni konular

Geri
Yukarı