JAVA ile web sayfasından ham veri çekme

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
JAVA ile web sayfasından ham veri çekme kodu ne? Birkaç kod buldum ama tam istediğim gibi değil. Veriyi kodlarla çekiyor. Ben kütüphane istemiyorum, JAVA ile kendim kodlamak istiyorum fakat tam çözemedim. Yalnızca yazıyı çekmesini istiyorum. Örneğin sayfada "100" yazacak. Başka bir yazı olmayacak. Kodlardan arındırılmış bu yazı çekilecek. Bunun JAVA kodu ne?

Veriyi kodlarla çekiyor.
Html kodu olarak alıyorsan kendi htmlParser işlemini yapacaksın.
Bunun en büyük örneği selenium. Java içinde desteği vardı galiba. Açık kaynak olması lazım. İncelemeni öneririm.

Öğrenmek için yapmıyorsan tekerleği yeniden icat etmenin bir anlamı yok.

Html kodu olarak alıyorsan kendi htmlParser işlemini yapacaksın.
Bunun en büyük örneği selenium. Java içinde desteği vardı galiba. Açık kaynak olması lazım. İncelemeni öneririm.

Öğrenmek için yapmıyorsan tekerleği yeniden icat etmenin bir anlamı yok.
Evet, öğrenmek için değil. Kendi kütüphanemi oluşturmak için. Tekerleği yeniden icat etsem kendi yazılım dilimi geliştirirdim. Dışarıdan kütüphane ekleyince sorun oluşuyor. Bundan dolayı ekleyemem.

Önce bağlanman/açtırman, sonra baştan aşağı okutman ve sonra da okunanlar arasından aradığını seçtirmen ve sonra yeni bir dosya açtırman ve son olarak ta çekilen veriyi yeni dosyaya yazdırıp, dosyaları/bağlantıyı kapattırman gerekiyor.

ÇekBunu("Veri") gibi bir kod arıyorsan, öyle bir şey yok.

Sadece "100" yazan sayfayı da siz oluşturuyorsanız ve onun üzerinden veri çekmeye çalışıyorsanız;
Bunun daha kolay yolları mevcut. Bkz. REST, GraphQL vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı