JAVA programlama için ideal yazılım önerisi

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Eclipse kullanıyorum. Bazı bugları var. Örneğin bir şey yapıştırırken gereksiz operatörler ekliyor. Bunun yanı sıra bazı ifadeleri yanlış tamamlıyor. Bir diğer dezavantajı tek tuşla yani hızlıca dışa aktarma imkanı olmaması.

Ben daha pratik ve hızlı uygulama geliştirebileceğim bir yazılım önerisi istiyorum. Özellikle tek tuşla export avantajının olmasını tercih ediyorum. Yani ben tuş kombinasyonuna bastığımda istenilen dizine dosyayı belirtilen adda hemen JAR olarak aktaracak.

Eclipse kullanıyorum. Bazı bugları var. Örneğin bir şey yapıştırırken gereksiz operatörler ekliyor. Bunun yanı sıra bazı ifadeleri yanlış tamamlıyor. Bir diğer dezavantajı tek tuşla yani hızlıca dışa aktarma imkanı olmaması.

Ben daha pratik ve hızlı uygulama geliştirebileceğim bir yazılım önerisi istiyorum. Özellikle tek tuşla export avantajının olmasını tercih ediyorum. Yani ben tuş kombinasyonuna bastığımda istenilen dizine dosyayı belirtilen adda hemen JAR olarak aktaracak.
JetBrains Intellij eğer öğrenciysen.

Maven wagon ile istedigin JAR'i istedigin sekilde assemble edip istedigin remote sunucuya S3, FTP, Git pkg vs yuklersin.

Gradle icin de tonla paket var.

IDE'lik bir tarafi yok, dogru build konfigurasyonu yeterli. Ama tavsiyem IntelliJ olurdu. Eclipse zaman kaybi.

Maven wagon ile istedigin JAR'i istedigin sekilde assemble edip istedigin remote sunucuya S3, FTP, Git pkg vs yuklersin.

Gradle icin de tonla paket var.

IDE'lik bir tarafi yok, dogru build konfigurasyonu yeterli. Ama tavsiyem IntelliJ olurdu. Eclipse zaman kaybı.
Verdiğin değerli bilgiler için teşekkürlerimi sunuyorum. :)

1. Neden Eclipse'e karşı Intellij IDEA öneriyorsun?
2. Ben maven veya gradle projesi kullanmıyorum. Bunun sebebi Minecraft sunucu eklentisi kullanmam ve projeyi maven veya gradle yapınca dışa aktardığımda kütüphanelerin JAR dosyasına eklenmemesi. Bundan dolayı bu yöntemleri kullanamam.

Verdiğin değerli bilgiler için teşekkürlerimi sunuyorum. :)

1. Neden Eclipse'e karşı Intellij IDEA öneriyorsun?
2. Ben maven veya gradle projesi kullanmıyorum. Bunun sebebi Minecraft sunucu eklentisi kullanmam ve projeyi maven veya gradle yapınca dışa aktardığımda kütüphanelerin JAR dosyasına eklenmemesi. Bundan dolayı bu yöntemleri kullanamam.

Sunucu eklentisi dedigin de library degil mi? Reputable bir lib olup da maven desteklememesi mumkun degil. -> Spigot Maven | SpigotMC - High Performance Minecraft

Maven desteklemiyor olsa bile kendi local JAR'ini local library olarak tanimlayip yine maven lifecycle ozelliklerinden faydalanabilirsin.

Executable jar olusturup github'a gonderebilir, library olusturup FPT server'a atabilir, fat JAR olusturup Java yuklu bile olmayan cihazda calisacak sekilde organize edebilirsin. Herhangi bir IDE bunu sana out of the box sunmaz. Maven ya da gradle destegi saglar sadece.

Eclipse bug yuvasi ve yeteneksiz. Sadece refactoring ve profiling icin bile IntelliJ tercih edilir.

Sunucu eklentisi dedigin de library degil mi? Reputable bir lib olup da maven desteklememesi mumkun degil. -> Spigot Maven | SpigotMC - High Performance Minecraft

Eclipse bug yuvasi ve yeteneksiz. Sadece refactoring ve profiling icin bile IntelliJ tercih edilir.
Spigot kütüphanesi normal şartlarda dahil edilmiyor. Bundan dolayı eklenti problemsiz çalışıyor. Çünkü sunucuda zaten kütüphane mevcut. Ek bir kütüphane ekleyince eklentiye dahil etmiyor.

Intellij IDEA uygulamasını test edip yorumlarımı dile getireceğim.

Geri
Yukarı