Java Switch Case Hakkında

Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize merhabalar bu gün yine sizlere işim düştü.

Ben bir program menüsü programı yapıyorum. Seçeneği çalıştırmadan seçeneğin isminin görüntülenmesini istiyorum. Fakat bunu CASE'in dışına değil içine yazmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Yazdığım kod.
Java:
System.out.println("Program seçme listesine hoş geldiniz.");

System.out.println();

System.out.println("Çalıştırmak istediğiniz programın numarasını girin.");
        System.out.println("Not: Büyük küçük harf, boşluk vb duyarlıdır.");
        Scanner programnumarasıgirisi = new Scanner(System.in);
        String programnumaracikisi = programnumarasıgirisi.nextLine();

if(programnumaracikisi==null) {
            System.out.println("Seçim alanını boş bırakamazsınız. Lütfen yeniden deneyin.");
            programsecmesistemi();
        }

String secenekadi = null;

switch (programnumaracikisi) {

case "Google Chrome":
                secenekadi = "Google Chrome";
                programsecmesistemi();

case "Dosya Gezgini":
                secenekadi = "Dosya Gezgini";
                programsecmesistemi();

case "Programdan Çık":
                    System.out.println("Program başarıyla sonlandırıldı.");
                    break;

default:
                System.out.println("Hatalı bir değer girdiniz. Lütfen tekrar deneyin.");
                programsecmesistemi();
        }

@Recep Baltaş @Ali Güngör @claus

Çözüm
İleride yapıcağım program içinden CASE ekleyebilmek için özellik ekleyeceğim. Ayrıca CASE'in içinde olması benim için daha düzenli olması manasına geliyor.
Yeni bir case ekleneceği zaman, sonuçta elle yazacaksın. Bence bir String ArrayList oluştur. ArrayList'i, switch-case öncesinde, for loop ile ekrana yazdır. Yeni bir case ekledikten sonra da, listeye de o eklediğin case'i eklersin.

Switch-case içerisine gelindiğinde, hangi case çalıştırılacak ise onun kontrolü yapılır ve case çalışır.
Ben anlatmak istediğini tam olarak anlayamadım. Switch-case öncesinde seçenekleri ekrana tek tek veya diziden çekip yazdırabilirsin, ama sen bunu istemiyorsun. Switch-case içerisinde yazmayı istemendeki neden nedir?

Ben anlatmak istediğini tam olarak anlayamadım. Switch-case öncesinde seçenekleri ekrana tek tek veya diziden çekip yazdırabilirsin, ama sen bunu istemiyorsun. Switch-case içerisinde yazmayı istemendeki neden nedir?
İleride yapıcağım program içinden CASE ekleyebilmek için özellik ekleyeceğim. Ayrıca CASE'in içinde olması benim için daha düzenli olması manasına geliyor.
Seçenekleri
1. Google Chrome
2. ...
diye yazdırıp switch case'yi numaralar ile kullanmanız daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Sorunuzu da tam olarak anlayamadım.
Bir seçim ekranı olacak. Orada program isimleri yazacak. Ben program isimlerinin CASE'in dışında değil içinde bulunmasını istiyorum. Ayrıca bu isimleri CASE yani program çalıştırılmadan önce seçenek ekranında görünmesi gerekiyor.

Yeni bir case ekleneceği zaman, sonuçta elle yazacaksın. Bence bir String ArrayList oluştur. ArrayList'i, switch-case öncesinde, for loop ile ekrana yazdır. Yeni bir case ekledikten sonra da, listeye de o eklediğin case'i eklersin.

Switch-case içerisine gelindiğinde, hangi case çalıştırılacak ise onun kontrolü yapılır ve case çalışır.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı