Java'da gelişmek için kaynak ve ders önerisi

Project Euler'i ben de tavsiye ederim.
İlk kez BigInteger'ı Euler üzerindeki bir problemi çözmek için kullanmak zorunda kalmıştım.

Çözümü bulduktan sonra diğer kişilerin çözümlerini mutlaka inceleyin. Bu size problemlerin çözümünde kullanabileceğiniz farklı bakış açıları kazandırır.

Bir ara kendimi geliştirmek için problemleri sadece tek satırda zincir şeklinde çözmeye çalışıyordum.

Java:
public static String eulerProblem13()
{
  return ((String) Arrays.stream(bigNumber.split(" ")).reduce((curr, sum) -> String.valueOf(new BigInteger(curr).add(new BigInteger(sum)))).stream().toArray()[0]).substring(0, 10);
}

// Sırf tek satırda çözebilmek için 40 takla attım.

Son düzenleme:
Hackerrank - p.euler vs tarzi siteler programlama dilinde degil daha cok algoritma kurgulama uzerindeki yetenegini gelistirmene yardimci olur.

Dili ogrenmenin en iyi yolu egitim videolari izlemek degil o dili kullanarak bir seyler gelistirmendir.

Sagdan soldan copy paste ederek degil, API dokumantasyonu okuyarak; neyi neden yaptigini bilerek ve anlayarak yazilim gelistirmekten bahsediyorum.

Yoksa 3 gunluk programlama deneyimi olmayan carpan curpan kodlarla discord botu yapiyor.

@bitwise hocamın dediklerinde köküne kadar haklı video izleyerek bir şeyler kazanmayı ummak video izleyerek matematik öğrenmeye çalışmaktan farksız. Benim size tavsiyem kafanızda çok da büyütmediğiniz bir proje çıkarmanız mesela bu C++ da benim için blackjack yapmaktı. Bu projeden sonra bunu kodlayama çalışmanız olacaktır, bu süreçte çok fazla yeni fonksiyonu kavrayacak deneyerek bazı mekanikleri kavrayacaksınız. Ancak ondan da önemlisi bana kalırsa veri tipleri, ve bilgisayarın işleme mantığı. Bu olmazsa zaman zaman sorunu çözemeyeceğinize adım gibi eminim.

Project Euler'i ben de tavsiye ederim.
İlk kez BigInteger'ı Euler üzerindeki bir problemi çözmek için kullanmak zorunda kalmıştım.

Çözümü bulduktan sonra diğer kişilerin çözümlerini mutlaka inceleyin. Bu size problemlerin çözümünde kullanabileceğiniz farklı bakış açıları kazandırır.

Bir ara kendimi geliştirmek için problemleri sadece tek satırda zincir şeklinde çözmeye çalışıyordum.

Java:
public static String eulerProblem13()
{
  return ((String) Arrays.stream(bigNumber.split(" ")).reduce((curr, sum) -> String.valueOf(new BigInteger(curr).add(new BigInteger(sum)))).stream().toArray()[0]).substring(0, 10);
}

// Sırf tek satırda çözebilmek için 40 takla attım.
Project Euler'i daha kontrol edemedim 1 saattir Hackerrank ile uğraşıyorum ve problem çözmeye çalışıyorum. Derslerden sonra günümün en az 6 saatten fazlasını Java'nın kursları için ayırıyorum bir şeyler öğrenebilmek için zaten ondan sonra uyuyorum. Hem java da bir şeyler öğrenebilmek hem de bir yandan ingilizcemi geliştirmeye çalışıyorum. Şimdi de bu problemleri çözmek için saat yaratmam lazım bu da kurstan olacak
Hackerrank - p.euler vs tarzi siteler programlama dilinde degil daha cok algoritma kurgulama uzerindeki yetenegini gelistirmene yardimci olur.

Dili ogrenmenin en iyi yolu egitim videolari izlemek degil o dili kullanarak bir seyler gelistirmendir.

Sagdan soldan copy paste ederek degil, API dokumantasyonu okuyarak; neyi neden yaptigini bilerek ve anlayarak yazilim gelistirmekten bahsediyorum.

Yoksa 3 gunluk programlama deneyimi olmayan carpan curpan kodlarla discord botu yapiyor.
Kod yazma kısmına daha gelemedim, en azından 1 kursu bitirdikten sonra o yazma olayını denemeye çalışırım diyordum çünkü daha çok fazla bir bilgim yok API okumakla vs.

Geri
Yukarı