Javascript entera basınca buton çalıştırma

Merdione

Hectopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Bu kod çalışmadı ne yapabilirim?
kullanicisonuc = document.getElementById('i1').value; kullanicisonuc.addEventListener("keyup", function(event) { if (event.keyCode === 13) { event.preventDefault(); document.getElementById("btn1").click(); } });

if (event.keyCode === 13) burada 3 tane eşittir(=) kullanmışsınız. Onun dışında bakmadım lakin onu düzeltip bir dener misiniz?

Javascript'te 3 eşittir operatörü var hocam. Tür olarak da eşit demek. Orada bir sıkıntı yok.
Ana ben ne yapıyorum? :D Gece gece kafayı yedik pardon hocam doğru diyorsunuz. Biraz dinlenmem gerek anlaşılan.

Ana ben ne yapıyorum? :D Gece gece kafayı yedik pardon hocam doğru diyorsunuz. Biraz dinlenmem gerek anlaşılan.
Sorun yok hocam, ben de hala alışamadım :D Normalde diğer dillerde eşitliğini kontrol ederken türüne de bakıyor, Javascript arkadaşımız biraz garip olduğu için bir eşittir daha koymak lazım.

Şimdi sorunun kaynağını bulman gerekli. getElementById() çağrında mı bir sorun var, yoksa olay yakalamanda mı? Bunun için basit bir console.log() veya alert() koyabilirsin olayı yakaladığın if bloğuna.

İşin uzmanı değilim ama şöyle bir şey daha iyi olur gibime geliyor:
JavaScript:
document.body.addEventListener('keydown', (e) => {
  if (e.keyCode === 13) {
    //
  }
});

Yeni konular

Geri
Yukarı