Javascript Framework Önerisi

İşin şakası bir yana iş bulmak tabiki mümkün siz sadece çalışın öğrenin bu konu üzerinde ter dokun varsa bu piyasada ekmeğiniz yersiniz yoksa başka sektörlere yelken açarsınız.Ben olsam çoluğum çucuğum olmasa girerim bir odaya çıkmam ordan iyi projeler bu şekilde oluşturuldu linux bile bu sayede çıktı ortaya , twitter 6 ayda bitirildi prototipi vs.

İşin şakası bir yana iş bulmak tabiki mümkün siz sadece çalışın öğrenin bu konu üzerinde ter dokun varsa bu piyasada ekmeğiniz yersiniz yoksa başka sektörlere yelken açarsınız.Ben olsam çoluğum çucuğum olmasa girerim bir odaya çıkmam ordan iyi projeler bu şekilde oluşturuldu linux bile bu sayede çıktı ortaya , twitter 6 ayda bitirildi prototipi vs.
Aslında çok çaba harcıyorum, durmadan araştırıyorum ama bazen şöyle bir iş ilanlarına bakasım geliyor. Baktığım anda moralim bozuluyor. Çünkü çalışandan çok fazla şey istiyorlar, insanın ister istemez özgüveni sarsılıyor.

Ya sen bakma o aptallara kendileri ne biliyor hazır alıp kullanıyorlar çoğu web sitesine bak dediğimi anlarsın . Aslında senden ne istiyorlar biliyormusun ? Biz birşey bilmiyoruz hazır alıyoruz herşeyi onları web sitemize entegre edecek kişilere javascript geliştiricisi ünvanı vereceğiz . Çoğu tr web sitesini aç ve bana 100'de 100 yerli javascript kodlarıyla çalışan 10 tane sağlam populer websitesi ver.

Peki bir şey soracağım? React tam olarak nedir? Yani React js ve React Native diye iki kavram duydum. bunlar tam olarak ne yapmamızı sağlıyor. Bir de son olarak Node.js hakkında düşünceleriniz neler? Belki backend tarafınada yönelebilirim. O yüzden soruyorum.

React, Vue gibi kütüphanelerle siteni parça parça geliştiriyorsun. Bir puzzle gibi düşün, önce puzzle'ın küçük parçalarını tasarlıyorsun sonra bunları birleştiriyorsun. Atomic Design tanımını inceleyebilirsin. Ayrıca Virtual DOM ve sağladığı artıları incelemenizde fayda var. React ile geliştirme yaptıktan sonra zaten farklı kütüphanelere de ihtiyacınız olacak ve bunları da öğrenmeniz gerekecek, syntax'ları neredeyse aynı olduğu için alışmakta zorluk çekmezsin (Vue içinde geçerli lakin Angular bilgim yok).

React Native'de Facebook tarafından geliştiriliyor fakat mobil uygulama yazarken kullanılıyor. Kod yazımı React ile aynı, eğer mobil developer olmak istiyorsanız Native kısmından başlayabilirsiniz fakat yine iyi bir JS temeli hepsinin önünde geliyor.

Node yazmadım fakat beğeniyorum. Yanılmıyorsam Node'u geliştiren arkadaş yeni bir kütüphane ile karşımızda; Deno. Birinden birine geçmek zor olmayacaktır başlayın yeter, ilk adım önemli.
Aslında çok çaba harcıyorum, durmadan araştırıyorum ama bazen şöyle bir iş ilanlarına bakasım geliyor. Baktığım anda moralim bozuluyor. Çünkü çalışandan çok fazla şey istiyorlar, insanın ister istemez özgüveni sarsılıyor.

İş ilanlarını boşver hocam, herkes her şeyi bilen adam arar içeri alındığında saçma buglar çözersin. Sen kendini ve GitHub profilini geliştir yolunu bulursun. Türkçe Doküman sitesinden Türkçe içeriklere erişebilirsin. İngilizce biliyorsan zaten bir dünya bilgi Google'da mevcut.

Yazdığımı dikkatli oku sonra gel sonra bir de bazı makaleleri oku sonra tekrar gel.Misal Bootstrap , Slick ve bunların jquery ile bağlantısı nedir bir bak.Ve ben zaten kişiye git framework öğrenme demedim ki.

Yazdığımı dikkatli oku sonra gel sonra bir de bazı makaleleri oku sonra tekrar gel.Misal Bootstrap , Slick ve bunların jquery ile bağlantısı nedir bir bak.Ve ben zaten kişiye git framework öğrenme demedim ki.

Bootstrap 5. versiyonu ile birlikte jQuery'i bırakıyor. Neredeyse birçok kütüphaneninde npm'de React ve Vue versiyonları bulunmakta. Uzun vadede jQuery kullanımı bitme noktasına gelecektir.

Merhaba, JavaScript öğrenmeye başladım. Önceden programlama tecrübem olduğu için çabuk aşina oldum. Daha çok front end tarafına yönelmek istiyorum ama Framework'lar hakkında pek bilgim yok. Bunlardan hangisini veya kaçını öğrenmem gerekiyor? Mesela Angular, jquery, reactjs, bootstrap. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bu Framework'lar hakkında bana bilgi verebilirse çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

jQuery olmazsa olmaz. Ardından NodeJS ve React öğrenebilirsin.

Ben jquery öğren derim zararı olmaz çoğu şirket nodejs den go'ya geçiyor halihazırda biz de mi geçmek zorundayız veya php ile hazırladığın web siteni go'ya geçirmek zorunda mısın ? Tabi ki hayır.Öğrendiğin hiç birşey zararına değil zaten otur da saatlerce jquery mi öğren diyorum hayır w3school'da maxiumum ayıracağın süre 2 saat ( kalıbımı basarım ) ve zaten bazı istisnalar hariç yazılımcılar oturup da bütün bir dili ezberlemez zamanla ihtiyacın oldukça öğreneceksin zaten.Ve üstüne basa basa söylüyorum kurulan web sitelerinin çoğunluğu hala jquery kullanmakta , yani bu senin zararına değil ve şunu da bastıra bastıra söylemek istiyorum frameworkleri de öğren.Ama emin ol hepsini öğrenmen bir gününü almaz sen javascripti öğren gerisi gelecek.

Geri
Yukarı