JavaScript Framework'leri ne kadarda öğrenilir?

siresatt

Hectopat
Arkadaşlar her gün yeni bir Framework çıkıyor bir vue bir React öğrenmek ne kadar zordur? Frontend ile uğraşmak yerine backend geçip Java'ya zaman ayırmak daha mı mantıklı?

Vue React konusunda React öneririm. Zorluk konusu kişiye bağlı. Backend ve frontendi blog sitesi veya basit bir restful API yaparak aynı anda öğrenebilirsin.

İkisi de farklı alanlar. Farklı meslek grupları. En doğrusu ikisini de öğrenmek. Backend title'ı ile çalışıyorum ben , frontend de ne olduğunu bilirsem daha rahatlarım. Yoksa şuna dönüyor, sen onu vermemişsin, şunu da yolla yok böyle yollama vs. iş uzuyor. Örnekler uzar gider.

Tabii ki ikisinde de aynı anda çok kısa sürede uzmanlaşmak gibi bir durum sözkonusu değil. Biriyle başla bir dene, buna sen karar verirsin. İkisiyle de ufak da olsa projeler yapmaya çalış.

Son düzenleme:
İkisi de farklı alanlar. Farklı meslek grupları. En doğrusu ikisini de öğrenmek. Backend title'ı ile çalışıyorum ben , frontend de ne olduğunu bilirsem daha rahatlarım. Yoksa şuna dönüyor, sen onu vermemişsin, şunu da yolla yok böyle yollama vs. iş uzuyor. Örnekler uzar gider.
Evet ikisini öğrenmek bence de en mantıklısı.

Tabii ki ikisinde de aynı anda çok kısa sürede uzmanlaşmak gibi bir durum sözkonusu değil. Biriyle başla bir dene, buna sen karar verirsin. İkisiyle de ufak da olsa projeler yapmaya çalış.
Zaten iki senedir backend görüyorum da beni sıkmaya başladı hep aynı gibi geliyor. Ama sektörde backend daha tutuyor sanırım?

Zaten iki senedir backend görüyorum da beni sıkmaya başladı hep aynı gibi geliyor. Ama sektörde backend daha tutuyor sanırım?

Sektörde analist de frontend de backend de tutuyor aslında. Bütün firmalar nitelikli eleman arıyor. Neyle uğraştığını bilemem ama backendin sadece crud işlemlerinden ibaret olmadığını söyleyeyim. Detaylarına indiğinde çok farklı yapılar, farklı teknikleri mevcut.

Java'da yazıyorum diye bahsetmiştin , neleri kullanıyorsun?

Java değil hocam .net diller yakın zaten ama Java teknlojilerini kullanmadım ona kendim bakmıştım Udemy'den falan. Proje önerilerine açığım, hocaların verdiği projeler daha çok crud işlemli projeler o yüzden böyle düşünmüş de olabilirim haklısın.

Tam saat vermek gerekirse Vue'yi 5-6 saatte öğrenirsin.Öğrenmekten bahsediyoruz sonuçta uzmanlaşmaktan değil uzmanlaştığını varsayalım gene çok sürmez.Ben python öğrenmek 1 yıl sürüyor diyeni gördüm 🤣 öyle kişilere takılma :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı