JavaScript nereden öğrenilir?

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Temel diyebileceğim kadar programlama biliyorum.js önerdiğiniz bir kaynak var mı?

Bilgimi paylaşmaya çalışıyorum, bloglar yazıyorum fakat bu konuda yetenekli ve yeteri kadar bilgili değilim daha fazla zorlamadan bırakmayı düşünüyorum.

Bunu yapabilecek cesareti olan insanlar zaten 3 kuruşluk bilgiyi 30-40 liraya satacak kadar aciz olmaz maalesef :D Eğer böyle bir yeteneğim olsaydı youtube'da seve seve paylaşırdım.
Sadece video izleyerek yazılım öğrenilmez zaten. Uygulamalı ve pratikli bir öğrenme süreci gerektirir ki benim takip ettiğim hocalar bunu gayet güzel sağlıyor. Udemy veya başka bir platform hiç farketmez, ben hocanın kalitesine bakarım. O hoca Udemy'de ders veriyorsa 30 lira verir kursunu satın alır pekiştire pekiştire öğrenirim. Ha bunun dışında 2 satırlık konuyu 3-4 ayrı derse bölüp anlatan tecrübesizler yok mu elbette var. Bu sebeple tutmuş ve popüler kursların yorumlarına bakarım, güncellenme sıklığına bakarım, satın alırım, kötü bir izlenim aldıysam zaten kursu 30 gün içerisinde iade etme seçeneğim var. Demek istediğim olumsuzlukların tek bir platforma yıkılması yanlış. İngilizce kursu satın aldım, Almanca kursu satın aldım, yazılım web geliştirme kursları satın aldım hepsinden de memnun kaldım. Demek istediğim ince eleyip sık dokumak gerekli.

Ama görüyorum ki üslubunuz ve insanları alaya alma huyunuz sizde kronik olmuş. Gülünecek veya "hahaha" atılacak bir yazı yazdığımı düşünmüyorum. Bence de, siz fazla zorlamadan bırakın.

Konuyu takipten çıkıyorum hala ne demeye çalıştığımı anlamış değilsiniz. Sadece 1 kaynak değil olay insanlar yardım ediyor orada. Bir bilgiye ulaşmak için 35-40 TL parayı vermekten acizsiniz.

Sağdan soldan toplanmış bilgiler.
Bir kerecik şu FreeCodeCamp kanalını açıp 1-2 videosuna baksanız zaten böyle bir tartışma olmazdı. Ancak sürekli burada size karşı çıkan insanlara hakaretvari cevaplar vermenizden nasıl birisi olduğunuzu az çok anladım.
Engel listeme hoşgeldiniz kısacası.

Arkadaşlar konuya zaten gerekli cevaplar verilmiş. Konuyu hortlatıp tartışmanıza gerek yok.

Geri
Yukarı