JavaScript nereden öğrenilir?

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Temel diyebileceğim kadar programlama biliyorum.js önerdiğiniz bir kaynak var mı?

Ben de hiç Udemy'ye bulaşmanı önermem, YouTube'da çok daha kaliteli içerikler bulabilirsin.

Özellikle JavaScript özelinde coding garden, coding train gibi YouTube kanalleri varken Udemy'ye bulaşmak akıl karı değildir.

2 tane doküman okuyan herkes Udemy'de ders verebildiği için bu bataklığa girmemeni tavsiye ederim :D

Yanlış bir düşünme insanları yanlış yönlendiriyorsun Udemy de bilindik güzel kurs veren insan çok fazla araştırarak alabilirler zaten. Ya da siz yanlış birinden set aldıysanız başka insanların almasına eğitim konusunda kendini geliştirmesine engel olamazsınız. Kim ne derse desin belli başlı insanlar çok iyi destek verip güzel ders anlatıyor YouTube'daki setlerin çoğu 5-6 yıl öncesinden kalma ve güncel değil hepsi Udemy'ye geçiş yaptı zaten. Bir dil öğreniyorsunuz 35-40 TL para vermekten aciz olmayın.

İngilizce olarak: FreeCodeCamp, Coding Train... bunlar ücretsiz youtube kanalları.
İlave: Coursera'da yine tamamen ücretsiz JavaScript eğitimleri bulabilirsiniz. Hem de Dünya'nın önde gelen üniversitelerinden.
Türkçe / İngilizce: Khan academy.
Kitap olarak yukarıda denildiği gibi O'reilly media'nın kitapları iyidir. Kodlab'ın JavaScript kitabı berbat, hiç tavsiye etmem.
Döküman olarak ise W3 schools idealdir. Zaten Web'i geliştiren CERN mühendisi abinin sitesi o.

Udemy'ye boşuna para saçmaya gerek yok.

İngilizce olarak: Freecodecamp, coding train... Bunlar ücretsiz YouTube kanalları.
Türkçe / İngilizce: Khan academy.
Kitap olarak yukarıda denildiği gibi o'reilly Media'nın kitapları iyidir. Kodlab'ın JavaScript kitabı berbat, hiç tavsiye etmem.
Doküman olarak ise W3 schools idealdir. Zaten Web'i geliştiren cern mühendisi abinin sitesi o.

Udemy'ye boşuna para saçmaya gerek yok.

Bir bilgi edinmeyi para saçmak olarak görüyorsanız çok da bir şey diyemem size.

Udemy'de çok kaliteli hocalar da var. %80 i saçma sapan ona katılıyorum ama bizzat kurs almış olduğum hocalar her konuyu gayet güzel ve detaylı anlatıyor, sayelerinde epey ilerledim ben. Zaten öğrenmek isteyen her yerden öğrenebilir o ayrı ama sırf bir platformu "genelleyerek" kötüleyerek çöp demek bana göre bilgisizlik ve cahillikten öteye gitmez.

Yanlış bir düşünme insanları yanlış yönlendiriyorsun Udemy de bilindik güzel kurs veren insan çok fazla araştırarak alabilirler zaten. Ya da siz yanlış birinden set aldıysanız başka insanların almasına eğitim konusunda kendini geliştirmesine engel olamazsınız. Kim ne derse desin belli başlı insanlar çok iyi destek verip güzel ders anlatıyor YouTube'daki setlerin çoğu 5-6 yıl öncesinden kalma ve güncel değil hepsi Udemy'ye geçiş yaptı zaten. Bir dil öğreniyorsunuz 35-40 TL para vermekten aciz olmayın.

Öncelikle yazılım dili video izleyerek öğrenilmez :D Dil algoritmayı bilgisayara anlatma yöntemidir, tıpkı yabancı dil öğrenmek gibi bu da video izleyerek öğrenilmez.

Para saçmak değil parayı çöpe atmak :D Yanlış bilgi saçtığım yok, Udemy'de kaliteli ders veren insan yok.

İnsanlar kat kat daha fazla bilgiyi bedavaya alabilecekken tek kaynağa sıkışıp tecrübesiz insanlardan eğitim alıyorlar. Buna çok üzülüyorum. Kendim bundan ders aldığım için paylaşmak istedim :D

Sadece 2 sayfa yazı okuyup 20 derste insanlara parayla satmak sence iyi bir davranış mı?

Yazılım öğrenmeyi video izlemeye bağlaman beni zaten muhabbeti burada bitirmek zorunda bıraktırdı :D

Udemy'de çok kaliteli hocalar da var. %80'i saçma sapan ona katılıyorum ama bizzat kurs almış olduğum hocalar her konuyu gayet güzel ve detaylı anlatıyor, sayelerinde epey ilerledim ben. Zaten öğrenmek isteyen her yerden öğrenebilir o ayrı ama sırf bir platformu "genelleyerek" kötüleyerek çöp demek bana göre bilgisizlik ve cahillikten öteye gitmez.

Kesinlikle katılıyorum.

Öncelikle yazılım dili video izleyerek öğrenilmez :D Dil algoritmayı bilgisayara anlatma yöntemidir, tıpkı yabancı dil öğrenmek gibi bu da video izleyerek öğrenilmez.

Para saçmak değil parayı çöpe atmak :D Yanlış bilgi saçtığım yok, Udemy'de kaliteli ders veren insan yok.

İnsanlar kat kat daha fazla bilgiyi bedavaya alabilecekken tek kaynağa sıkışıp tecrübesiz insanlardan eğitim alıyorlar. Buna çok üzülüyorum. Kendim bundan ders aldığım için paylaşmak istedim :D

Sadece 2 sayfa yazı okuyup 20 derste insanlara parayla satmak sence iyi bir davranış mı?

Yazılım öğrenmeyi video izlemeye bağlaman beni zaten muhabbeti burada bitirmek zorunda bıraktırdı :D
Hocam bu kadar bilgili iseniz siz Udemy'de ders verin hem fayda sağlamış olursunuz.

Öncelikle yazılım dili video izleyerek öğrenilmez :D dil algoritmayı bilgisayara anlatma yönte midir, tıpkı yabancı dil öğrenmek gibi bu da video izleyerek öğrenilmez.

Para saçmak değil parayı çöpe atmak :D yanlış bilgi saçtığım yok, Udemy'de kaliteli ders veren insan yok.

Konuyu takipten çıkıyorum hala ne demeye çalıştığımı anlamış değilsiniz. Sadece 1 kaynak değil olay insanlar yardım ediyor orada. Bir bilgiye ulaşmak için 35-40 TL parayı vermekten acizsiniz.
Hocam bu kadar bilgili iseniz siz Udemy'de ders verin hem fayda sağlamış olursunuz.

Sağdan soldan toplanmış bilgiler.

Bilgimi paylaşmaya çalışıyorum, bloglar yazıyorum fakat bu konuda yetenekli ve yeteri kadar bilgili değilim daha fazla zorlamadan bırakmayı düşünüyorum.

Bunu yapabilecek cesareti olan insanlar zaten 3 kuruşluk bilgiyi 30-40 liraya satacak kadar aciz olmaz maalesef :D Eğer böyle bir yeteneğim olsaydı YouTube'da seve seve paylaşırdım.

Evet kesinlikle sağdan soldan toplanmış bilgiler, bu yüzden para vermeye gerek yok demeye çalışıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı