JavaScript ile mobil uygulama yapılır mı?

Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Kasa: PHANTEKS White Eclipse P400A
Güç kaynağı: FSP 600W 80+ Psu
İşlemci: Ryzen 5 5600
Ekran kartı: Sapphire Nitro+ 6600XT
Anakart: Gigabyte b450 SH2
Ram: Corsair Vengeance 2x8 3000mhz
SSD: Kingston Kc3000 1TB
Merhaba, ben yazılım dili öğrenmek istiyorum, JavaScript hem web sitesi yapımında hem de mobil uygulama yapımında kullanılabiliyor diye biliyorum bu yüzden ilgimi çekiyor. Ancak mobil uygulamalarını ayrıntılı olarak yapabilir miyim? Yoksa daha çok basit uygulamalar için mi kullanılıyor? Bir de başka programlama dili ile başlasan daha iyi diyeceğiniz öneriniz var mı? İngilizce bilmiyorum :(

React ile web tabanlı, React Native ile mobil uygulamalar yapabilirsin. Ek olarak Flutter'a da bakmanı öneririm.

JavaScript ile yapabileceğin şeyler çok fazla, node.js ile ESP, Arduino ve Pi gibi kartlara programlar yazabilirsin. Ya da Electron ile desktop uygulamaları geliştirebilirsin, Discord Electron tabanlıdır mesela. Bu bahsettiklerim benim deneyimlediklerim, daha bir çok platform için proje yapabilirsin.

React ile web tabanlı, React Native ile mobil uygulamalar yapabilirsin. Ek olarak Flutter'a da bakmanı öneririm.

JavaScript ile yapabileceğin şeyler çok fazla, node.js ile ESP, Arduino ve Pi gibi kartlara programlar yazabilirsin. Ya da electron ile desktop uygulamaları geliştirebilirsin, Discord electron tabanlıdır mesela. Bu bahsettiklerim benim deneyimlediklerim, daha birçok platform için proje yapabilirsin.

Anladım başlamak için bir önerin var mı? Online kurs olur fiziksel kurs olur hiç fark etmez.

Anladım başlamak için bir önerin var mı? Online kurs olur fiziksel kurs olur hiç fark etmez.
Temel aynı zaten, native javascript bilgilerini edin sonrasında ilerlemek istediğin alan konusunda roadmapleri incele globalde. Oradan fikir edinirsin, hangi dil ya da hangi framework ile çalışabileceğin hakkında.

Yapılmaz React Native kullanan kişiler artık tamamen işin fanlığını yapan insanlar Flutter React Native'den kat be kat iyi React Native ile yapılan bir uygulama Flutter ile daha hızlı yapılır üstüne Flutter daha hızlı çalışır ve geliştirici desteği daha fazla eğer native öğrenmeyecekseniz tabi.

Yapılmaz React Native kullanan kişiler artık tamamen işin fanlığını yapan insanlar Flutter React Native'den kat be kat iyi React Native ile yapılan bir uygulama Flutter ile daha hızlı yapılır üstüne Flutter daha hızlı çalışır ve geliştirici desteği daha fazla eğer native öğrenmeyecekseniz tabi.
Evet şuradan React Native Showcase React Native kullanan fanlara bakabilirsiniz. Ben bir bakayım dedim ama o da ne? Facebook, Microsoft, Coinbase, Shopify, Discord, Tesla, Walmart, Salesforce... Bak sen şu köylü şirketlere.

Arkadaş, bir platform övülecek diye rakibini illa gömmeye gerek yok. Flutter da iyidir, React Native de.

Evet şuradan React Native Showcase React Native kullanan fanlara bakabilirsiniz. Ben bir bakayım dedim ama o da ne? Facebook, Microsoft, Coinbase, Shopify, Discord, Tesla, Walmart, Salesforce... Bak sen şu köylü şirketlere.

Arkadaş, bir platform övülecek diye rakibini illa gömmeye gerek yok. Flutter da iyidir, React Native de.
Mobili geçtim işin web tarafında da böyle buyurun okuyun;

Son düzenleme:

Geri
Yukarı