JavaScript öğrendikten sonra React'a mı geçilmeli yoksa TypeScript mi öğrenilmeli?

Önce React sonra Typescript daha iyi olur. Biraz kavradıktan sonra Typescript'e geçebilirsiniz. Çok zor değil zaten.

TypeScript ile başlamak bana daha mantıklı geliyor ama React neden olmasın? Pek bir şey değiştirmez hangisinden başladığınız.

React ogrenmenin senin icin kiymetli olup olmadigini biz nereden bilecegiz ki?
Kariyer plani A olan insan icin JS sonrasi Python ogrenmek mantiklidir, B olan icin CoffeScript.
Burada genel konsensus TypeScript ogrenmen yonunde olsa bile buna nihai olarak sen karar vermelisin, veremiyorsan daha buyuk bir yanlisin icindesin demektir.
Soru yanlis.

React ogrenmenin senin icin kiymetli olup olmadigini biz nereden bilecegiz ki?
Kariyer plani A olan insan icin JS sonrasi Python ogrenmek mantiklidir, B olan icin CoffeScript.
Burada genel konsensus TypeScript ogrenmen yonunde olsa bile buna nihai olarak sen karar vermelisin, veremiyorsan daha buyuk bir yanlisin icindesin demektir.
Soru yanlis.
Adam zaten React ve Typescript öğrenmeye karar vermiş. Hangisini önce öğreneyim diye soruyor. Soru gayet doğru.

Adam zaten React ve Typescript öğrenmeye karar vermiş. Hangisini önce öğreneyim diye soruyor. Soru gayet doğru.

Hayir, X ogrendikten sonra Y mi Z mi diye soruyor; diger ihtimalleri elemis insan Y ve Z arasinda kalmaz zaten, roadmap'i olmadigi belli.

"React icin TypeScript bilmeli miyim" diye sorardi aksi dogru olsa.
Soru da , senin cevabin da yanlis.

Hayir, X ogrendikten sonra Y mi Z mi diye soruyor; diger ihtimalleri elemis insan Y ve Z arasinda kalmaz zaten, roadmap'i olmadigi belli.

"React icin TypeScript bilmeli miyim" diye sorardi aksi dogru olsa.
Soru da , senin cevabin da yanlis.
Y ve Z arasında kalma durumu yok? İkisinide öğrenecek zaten. Soruyu doğru okuyun.

TypeScript bilmeden iş ilanına başvurduğunda, eğer React biliyor ve ortaya proje çıkarabiliyorsan işe kabul edilme ihtimalin çok yüksek, ancak JavaScript Framework/Library'lerinden hiçbirini bilmiyorsan Front-End alanında iş bulma ihtimalin çok zor. Pure JavaScript yazılacaksa genelde MVC vb. teknolojiler tercih ediliyor. Sonuçta onların kullandıkları diller genelde TypeScript'den daha type-safe oluyor. Ben olsam kesinlikle tüm ağırlığımı React'a verirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı