JavaScript, Python, Sharp, C ve C# dilleri kolay mı?

3-4 yıl tahminimce. Ben de bilmiyorum. 😀
Saydığın tüm dilleri üni deki derslerde kullandık. Sadece C ve C++ dillerinde eğitim gördük (1. sınıfda). Diğerlerinde eğitim bile görmedik. Ama gerekli olan kodları yazmıştık. Umarım bu hikayeden neyin kolay olduğu neyin zor olduğu çıkıyordur.

Merhaba Technopat ailesi. Okulda kulüp seçimi vardı. Ben de robotik kodlama kulübü yazmıştım ve robotik kodlama kulübü geldi. Hoca başlıkta yazmış olduğum dilleri öğretecek. Sıfır bilgiye sahibim ve Reverse Engineering yaparak Darwin tabanlı mobil ve PC işletim sistemi yazmak istiyorum. Ayrıca Udemy gibi yerlerden de dil öğreneceğim. Bu öğrenecğim diller kolay mı? Kaç aya/yıla öğrenirim? Dokuzuncu sınıfım.
Hic bir zaman.
Diller aractir. Daha fazla bilince daha yetkin olmazsin. Reverse engineering yapman icin engineering yapman gerekir, 9 sinif gecen senenin orta okullusu. O yasta kartezyen carpimi yeni ogreniyorsun nereye engineering yapacaksin.

Ağzı olan konuşuyor, JS programlama dili değil demiş adam akdjlasjdklasdj

En zor C++ ve C denebilir mi? C# burada hangi sıraya girer?

Bak bunu ilk defa duydum, herkes Python en kolayı der genelde, sana göre mi en kolayı C#

Ağzı olan konuşuyor, JS programlama dili değil demiş adam akdjlasjdklasdj

En zor C++ ve C denebilir mi? C# burada hangi sıraya girer?

Bak bunu ilk defa duydum, herkes Python en kolayı der genelde, sana göre mi en kolayı C#
Merhaba Technopat ailesi. Okulda kulüp seçimi vardı. Ben de robotik kodlama kulübü yazmıştım ve robotik kodlama kulübü geldi. Hoca başlıkta yazmış olduğum dilleri öğretecek. Sıfır bilgiye sahibim ve Reverse Engineering yaparak Darwin tabanlı mobil ve PC işletim sistemi yazmak istiyorum. Ayrıca Udemy gibi yerlerden de dil öğreneceğim. Bu öğrenecğim diller kolay mı? Kaç aya/yıla öğrenirim? Dokuzuncu sınıfım.

C# kolay Python daha kolay. JavaScript ve diğerlerine başlamadım o yüzden yorum yapmıyorum.

Python'un zorlayacağını düşünmüyorum. JavaScript biraz zorlayabilir. İşletim sistemi yazmanız için için assembly bilgiside gerekiyor.

Python diğerlerine göre daha kolaydır. Javascript ve C#'da kolay. C ve C++ makine diline en yakın dillerdendir diğerlerine göre çok daha zordur.

İşletim sistemi için C/C++, Assembly bilgisine sahip olmanız gerekiyor. Javascript yada Python bu konuda işinize yaramaz.

Nedenini öğrenebilir miyim? Güzel sallanmış yine.

Python başlangıç için iyidir. İlerleyen zamanlarda C++ ve C# öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Saydığın dilleri kaç yılda öğretmeyi planlıyor acaba?

Hic bir zaman.
Diller aractir. Daha fazla bilince daha yetkin olmazsin. Reverse engineering yapman icin engineering yapman gerekir, 9 sinif gecen senenin orta okullusu. O yasta kartezyen carpimi yeni ogreniyorsun nereye engineering yapacaksin.

Hocam neden kimse cevap yazmıyor? :)

Son düzenleme:
Kişiye göre değişir o. Bence basitten zora:
C# - C++ - C.
Hocam ilk defa C'ye en zor dil diyeni görüyorum. Tabii ki kişiden kişiye göre değişir. Benim en çok duyduğum C++'ın en zor dil olduğu yönünde. C ondan sonra geliyor, C# hakkında ise bilgim yok ancak herkesin kolay demesine şaşırdım, gerçekten kolay mı?

Hayatta hiç bir iş kolay değil. Kolay iş yok. Unutun öyle fikirleri. Bir tek hayal kurmak kolay. Onda da para yok.
Hocam onu herkes biliyor da bazı şeyler yapmak diğerlerinden kesinlikle daha kolay. Şimdi 18 yaşındaki bir gencin iPhone 6 alması mı kolay 14 Pro Max alması mı? Hiçibir şey kolay değil ama bazı şeyler "daha kolay" 👍

Hocam ilk defa C'ye en zor dil diyeni görüyorum. Tabii ki kişiden kişiye göre değişir. Benim en çok duyduğum C++'ın en zor dil olduğu yönünde. C ondan sonra geliyor, C# hakkında ise bilgim yok ancak herkesin kolay demesine şaşırdım, gerçekten kolay mı?
Buna da cevap bekliyorum arkadaşlar, hiç hareket yok ya

Geri
Yukarı