JavaScript veri çağırma nasıl yapılır?

behzat_c

Hectopat
Daha fazla  
Fotoğraftaki data yı ben başka bir dizinde göstermem gerekiyor. Yani console.log(data) kodundaki datayı başka bir dizinde belirteceğim. Nasıl yapabilirim? Teşekkürler şimdiden.

1653234221168.png

Soruyu anlamadım. Yapmak istediğin şeyi örnek vererek anlatabilir misin?
Hocam üstteki fotoğraf ta gördüğünüz user.txt dosyası var ya. Onu ben discorda göndertmeye çalışıyorum webhook ile. Bu yüzden onu aşağıdaki fotoğraftaki yerde belirtmem lazım. Ne yazacağım o araya?
1653237357879.png

Dosya Ekleri

• 1653237346584.png
    1653237346584.png
    4,6 KB · Görüntüleme: 16
Hocam üstteki fotoğraf ta gördüğünüz user.txt dosyası var ya. Onu ben discorda göndertmeye çalışıyorum webhook ile. Bu yüzden onu aşağıdaki fotoğraftaki yerde belirtmem lazım. Ne yazacağım o araya?
Eki Görüntüle 1396368
+ data + yapmayı denedin mi?
Yani o iki + arasına yazman yeterli olur diye düşünüyorum.

Büyük ihtimal yanlış yerde yazıyorsun.
addField yazdığın Block kısmı ile data Block farklı kapsamlardadır. Dikkat etmelisin bu duruma. İstersen kod olarak paylaş düzeltip atayım. Tabi özel değilse.
tam kodu veremiyorum. Ama fotoğraf atabilirim.
1653238944795.png

Dediğim gibi block kapsam sorunun var. data değişkeni ile çağırdığın yer scope olarak aynı seviyede değiller. 2 farklı çözüm var.
tam kodu veremiyorum. Ama fotoğraf atabilirim.
Eki Görüntüle 1396396
Bu kodları yazdığın kısmı asenkron haline getirip şu şekilde düzeltirsen sorun çözülür.
JavaScript:
const data = await fs.readFileSync("text yolu", {encoding: "utf-8"});

const embed dan sonraki kısım aynen kalabilir.

Bir diğer çözüm ise şu şekilde;

JavaScript:
fs.readFile("blabla", "utf-8", (err, data) => {
    if(err) throw err;
    const embed = new MessageBuilder()
        .setAuthor(blabla)
        .addField(blabla)
})

Dediğim gibi block kapsam sorunun var. data değişkeni ile çağırdığın yer scope olarak aynı seviyede değiller. 2 farklı çözüm var.

Bu kodları yazdığın kısmı asenkron haline getirip şu şekilde düzeltirsen sorun çözülür.
JavaScript:
const data = await fs.readFileSync("text yolu", {encoding: "utf-8"});

const embed dan sonraki kısım aynen kalabilir.

Bir diğer çözüm ise şu şekilde;

JavaScript:
fs.readFile("blabla", "utf-8", (err, data) => {
    if(err) throw err;
    const embed = new MessageBuilder()
        .setAuthor(blabla)
        .addField(blabla)
})
Hataya bakın lütfen. Diğer sunduğunuz çözüm projemde mantıklı değil gibi. Bir tane daha aynısından ekleyeceğim çünkü.
1653242530385.png

Hataya bakın lütfen. Diğer sunduğunuz çözüm projemde mantıklı değil gibi. Bir tane daha aynısından ekleyeceğim çünkü.
Eki Görüntüle 1396471
Mesajıma yazdığım gibi bu kodları yazdığın kısmı asenkron fonksiyon haline getirmen gerekiyor.
Globalde çağırıyorsan asenkron function oluşturup içerisine yaz.
Bu terimler yabancı geliyorsa bir kaç gün JavaScript temellerine vakit ayırmam gerekiyor.

Geri
Yukarı