JavaScript'de neden var kullanılmıyor?

DeepoweRz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Ben JavaScript öğreniyorum. Bunun için tayfu Erbilen'in derslerinden faydalanıyorum. Tayfun hoca değişken tipi olarak artık var kullanılmaması gerektiğini söylemişti ancak sebebini bilmiyorum. Neden JavaScript'de var kullanılmaz ve bunun yerine let kullanılır? Fark nedir?

Hangi keyword daha iyi diye bir soru çok saçma olur çünkü hepsinin ayrı ayrı işlevli olduğu yerler var. const, let ve var olmak üzere 3 access modifier var. const; scope'u bulunduğu block'tur ve update veya re-declare edilemez. let; yine scope'u bulunduğu block'tur ve update edilebilir ancak re-declare edilemez. var; scope'u global'dir, hem update hem de re-declare edilebilir.

Scope, block, decleration gibi kavramları da çeşitli makalelerden öğrenebilirsin.

Hangi keyword daha iyi diye bir soru çok saçma olur çünkü hepsinin ayrı ayrı işlevli olduğu yerler var. const, let ve var olmak üzere 3 access modifier var. const; scope'u bulunduğu block'tur ve update veya re-declare edilemez. let; yine scope'u bulunduğu block'tur ve update edilebilir ancak re-declare edilemez. var; scope'u global'dir, hem update hem de re-declare edilebilir.

Scope, block, decleration gibi kavramları da çeşitli makalelerden öğrenebilirsin.
Bilgilendirme için teşekkürler.
Var function scope özelliği taşırken, let block scope özelliği taşımaktadır. Yani let ile oluşturulan bir değişken sadece oluşturulduğu yerdeki süslü parantezler içerisinde erişilebilirdir ve dışarısında kullanılamaz.
Teşekkürler. Aslında fark buysa var kullanmak daha kullanışlı olmuyor mu? Neden var kullanmayın diyorlar?

Geri
Yukarı