JavaScript'te cookie'ye kaydedilmiyor

devran atuğ

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, altta belirtilen dosyada Cookie'ye 1 aylık kaydetmesi için zaman vermeme rağmen Firefox'u kapatıp actığımda göremiyorum.
test.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu şekilde düzenleyip dener misin?

JavaScript:
document.cookie = `${cerezdortadi}=${cerezdortdegeri};expires= ${zaman.toUTCString()};path=/`;

Ayrıca değişken isimlerinde türkçe karakter kullanmaktan kaçın ve cerezdortadı değişkenin adını cerezdortadi olarak değiştir.

Merhaba arkadaşlar, altta belirtilen dosyada Cookie'ye 1 aylık kaydetmesi için zaman vermeme rağmen Firefox'u kapatıp actığımda göremiyorum.
Eki Görüntüle 751767

Şu şekilde düzenleyip dener misin?

JavaScript:
document.cookie = `${cerezdortadi}=${cerezdortdegeri};expires= ${zaman.toUTCString()};path=/`;

Ayrıca değişken isimlerinde Türkçe karakter kullanmaktan kaçın ve cerezdortadı değişkenin adını cerezdortadi olarak değiştir.

Bu sanırsam jquery, oldu bir sıkıntı cıkmadı bu şekilde kullanmam bir sıkıntı yaşatırmı tanımlarken vs bu değişkenlerin önüne $ koymam mı gerek sağ ol bu arada.

Hayır jQuery kullanmadım sanırım $ işaretinden dolayı jQuery sandınız ES2015-ES6 syntaxı ile string bir veriye değişken eklemenize yarıyor. String verinizi `` işaretleri arasında yazıp ${degisken} bu şekilde değişkenlerinizi string veriye ekleyebilirsiniz. Bu sayede sürekli string kapat + ekle tekrar string aç olayından kurtulursunuz :)

` işaretini ALT + 096 kombinasyonu ile yapabilirsiniz. Rakamları Numpad'den girmeniz gerekmekte.

Rica ederim :)

Sorunun expire sonrasına eşittir koymamaktı. Ayrıca path belirtmezsen cookielerin sitenin bazı linklerinde çalışmaz, sadece oluşturulduğu linkte çalışır.

Geri
Yukarı