JBL C100 SI kulaklık aygıtlarda gözükmüyor

Ssansarsalvo

Hectopat
Kulaklığı arkadaşa aldık gayet iyi ses falan kulaklıktan geliyor ancak kayıt aygıtlarına giriyorum sadece bilgisayarın mikrofonu gözüküyor. Hoparlör yerine giriyorum kulaklık gözükmüyor ses bilgisayarın hoparlöründen geliyormuş gibi gözüküyor ancak sadece ses kulaklıktan geliyor. Realtek HD Audio'yu falan kurduk işe yaramadı. Diyeceksiniz kayıt aygıtlarında ne yapacaksınız diye Discord'dan kulaklığın mikrofonunu seçeceğiz ancak aygıtlarda gözükmediği için seçemiyoruz.

Bunlara ihtiyacınız var çünkü, öyle şak diye takınca olmaz. Ek olarak o kulaklık hiç iyi değil, rezalet.

Kulaklığı arkadaşa aldık gayet iyi ses falan kulaklıktan geliyor ancak kayıt aygıtlarına giriyorum sadece bilgisayarın mikrofonu gözüküyor. Hoparlör yerine giriyorum kulaklık gözükmüyor ses bilgisayarın hoparlöründen geliyormuş gibi gözüküyor ancak sadece ses kulaklıktan geliyor. Realtek HD Audio'yu falan kurduk işe yaramadı. Diyeceksiniz kayıt aygıtlarında ne yapacaksınız diye Discord'dan kulaklığın mikrofonunu seçeceğiz ancak aygıtlarda gözükmediği için seçemiyoruz.
Masaüstü mü dizüstü mü? Eğer laptop ise tek jak girişi mi var çift jak girişi mi var ?

Realtek sürücüleriniz güncel mi?

Evet yüklü tuhaf şekilde Realtek ben de yüklü değil ancak arkadaşta yüklü ben de kendi kulaklığımın mikrofonu gözüküyor. Ancak arkadaşta Realtek yüklü olmasına rağmen gözükmüyor.
Bunlara ihtiyacınız var çünkü, öyle şak diye takınca olmaz. Ek olarak o kulaklık hiç iyi değil, rezalet.
Ona gerek yok ben kendi bilgisayarıma taktığımda kullanabiliyorum kulaklık o kadar da kötü değil bence fiyatına göre gayet iyi.

Evet yüklü tuhaf şekilde Realtek ben de yüklü değil ancak arkadaşta yüklü ben de kendi kulaklığımın mikrofonu gözüküyor. Ancak arkadaşta Realtek yüklü olmasına rağmen gözükmüyor.

Ona gerek yok ben kendi bilgisayarıma taktığımda kullanabiliyorum kulaklık o kadar da kötü değil bence fiyatına göre gayet iyi.

Arama çubuğuna HD Audio Yöneticisi yazın sonra fotğraftaki analog kısmındaki siyah noktaya 2 kez tıklayın 2.resimdeki pencereden en alttaki kulaklık olan seçeneği seçin.

Dosya Ekleri

• HD1.PNG
    HD1.PNG
    98,9 KB · Görüntüleme: 48
  • HD2.PNG
    HD2.PNG
    99,8 KB · Görüntüleme: 44
Şimdi olayı anlatıyorum realteki yükledim şuan benimki de gitti sadece hoparlör var galiba realteki kaldırsam düzelecek.
Arama çubuğuna HD Audio Yöneticisi yazın sonra fotğraftaki analog kısmındaki siyah noktaya 2 kez tıklayın 2.resimdeki pencereden en alttaki kulaklık olan seçeneği seçin.
Hocam öyle bir şey çıkmıyor.

Realtek'i sil yükle falan yaptım olmadı o yeri açamıyorum. Artık sorun bende de var Realtek'i silsem ses gelmeyecek ne yapacağımı şaşırdım. Realtek'i silip Windows Update ile yüklemeyi deneyeceğim.
Sorunu deneme yanılma yolu ile çözdüm. Realtek'i Denetim Masası'ndan kaldırın bilgisayarın sesi gidecek endişelenmeyin. Sonra Windows Update ile güncelleştirmelere bakın güncelleştirme varsa hepsini seçin yoksa korkmayın, bilgisayarınızı yeniden başlatın Realtek gittiği için hoparlör ve kulaklık ayrı şekilde duracaktır. Bilgisayarın seside geliyor olacak.
Hocam ben bunun mantığını anlamadım 2 tane giriş yokki laptopta?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı