Çözüldü JBL Quantum 100 Mikrofon bilgisayarda çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Quarinal

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merahaba, bugün JBL Quantum 100 model kulaklık aldım. Kulaklık sorunsuz çalışıyor ama mikrofondan bir türlü düzgün ses alamadım. Kulaklık tek jaklı, bilgisayarımın önünde ise biri kulaklık biri mikrofon olmak üzere iki jak girişi var. Kulaklığın kablosunu kulaklık girişinden çıkarıp mikrofon girişine taksam da sesimi kaydedemiyorum. İnternette bazı test sitelerinden denedim ve çok düşük düzeyde bir dalgalanma görünüyor. Hoparlörden ise ses gelmiyor. Kulaklığı bilgisayarın arkasındaki mikrofon girişine taktığımdaysa çok boğuk ve geriden bir şekilde çok az geliyor ses. Kulaklığın mikrofonunu tabletimde denediğimdeyse sorunsuz çalıştı. Sorun neden kaynaklıdır? Bir de hem mikrofonu hem kulaklığı kullanmam için jak girişi çoğaltıcı almam gerekir mi?

Çözüm
Hocam ben de aynı kulaklığı kullanıyorum, daha geçen hafta aldım. bugüne kadar sorunsuz kullandım ama nedense bugün mikrofonu çalışmamaya başladı. Bilgisayar kulaklığın mikrofonunu okumuyor, 6 gündür böyle bir sorunla karşılaşmıyordum. Neden böyle olmuş olabilir biliyor musun acaba ? şimdiden teşekkürler yardımlarınız için..
Kanka kulaklık tek bağlantı olduğu için aslında konsol ve telefonlara uygun bi kulaklık, kulaklık ve mikrofon ayırıcı alınca çözdüm bende bu durumu, sen sadece kulaklık girişine takabildiğin için mikrofon girişi boş kalıp çalışmıyor, o yüzden.
Kanka kulaklık tek bağlantı olduğu için aslında konsol ve telefonlara uygun bi kulaklık, kulaklık ve mikrofon ayırıcı alınca çözdüm bende bu durumu, sen sadece kulaklık girişine takabildiğin için mikrofon girişi boş kalıp çalışmıyor, o yüzden.

Tam olarak görseldeki ayırıcıdan aldım ben, ses kalitesinde vs.düşüş yaşatmadı ve 5-6 aydır kullanıyorum bi sorunla karşılaşmadım, eğer ayırıcı geldiğinde mikrofon yine çalışmazsa büyük ihtimal ayırıcı sıkıntılıdır, çünkü bende ilk başka almıştım o çalıştırmadı, linktekini aldım o zaman çalıştı sorunsuz, bide kulaklığı sürekli telefonunda test et mikrofonun bozuk olmadığına dair.
Merahaba, bugün JBL Quantum 100 model kulaklık aldım. Kulaklık sorunsuz çalışıyor ama mikrofondan bir türlü düzgün ses alamadım. Kulaklık tek jaklı, bilgisayarımın önünde ise biri kulaklık biri mikrofon olmak üzere iki jak girişi var. Kulaklığın kablosunu kulaklık girişinden çıkarıp mikrofon girişine taksam da sesimi kaydedemiyorum. İnternette bazı test sitelerinden denedim ve çok düşük düzeyde bir dalgalanma görünüyor. Hoparlörden ise ses gelmiyor. Kulaklığı bilgisayarın arkasındaki mikrofon girişine taktığımdaysa çok boğuk ve geriden bir şekilde çok az geliyor ses. Kulaklığın mikrofonunu tabletimde denediğimdeyse sorunsuz çalıştı. Sorun neden kaynaklıdır? Bir de hem mikrofonu hem kulaklığı kullanmam için jak girişi çoğaltıcı almam gerekir mi?
Jak ayırıcı ya da çoğaltıcı artık hangisi doğruysa o üründen almanız lazım. 30 TL civarında bulunabiliyor. Benim de böyle bir problemim vardı. Ayırıcı aldım artık telefon kulaklıklarını da hem kulaklık hem mikrofon olarak kullanıyorum.

Jak ayırıcı ya da çoğaltıcı artık hangisi doğruysa o üründen almanız lazım. 30 TL civarında bulunabiliyor. Benim de böyle bir problemim vardı. Ayırıcı aldım artık telefon kulaklıklarını da hem kulaklık hem mikrofon olarak kullanıyorum.
Ama sadece mikrofon yerine taktığımda mikrofon çalışmıyor veya çok kötü çalışıyor. Sorun hem kulaklığı hem mikrofonu kullanamamda değil. Mikrofonun çalışmaması. Ayırıcı almam gerektiğini ben de tahmin ettim.

Ama sadece mikrofon yerine taktığımda mikrofon çalışmıyor veya çok kötü çalışıyor. Sorun hem kulaklığı hem mikrofonu kullanamamda değil. Mikrofonun çalışmaması. Ayırıcı almam gerektiğini ben de tahmin ettim.
Sebebini bilmiyorum neden ama ben de 2 ayrı kulaklığı birisini sadece mikrofon diğerini kulaklık olarak kullanmayı denemiştim. Tahmin edebileceğiniz gibi olmadı.

EkrenGoruntusu-71.png

Eki Görüntüle 735402
Ben de bu ürünü almıştım. Hala da kullanıyorum. 40 gün olmuş alalı.
Ama şunu söylemeliyim ki jak girişi kısa sanırım sol kulaklığa ses yine de geliyor ama bir tık az geliyor gibi. Kulaklık jakını el ile biraz daha ittirince normal hale geliyor. Ama bırakınca geri eski haline dönüyor. Bunu ayarlardan sağ tarafın sesini biraz azaltarak eşitleyebilirsiniz rahatsız ederse.

Kanka çözebildin mi aynı sorun bende de var

Çözdüm, üstte arkadaşların tavsiye ettiği jak girişi çoğaltan kablodan aldım. Sorun halloldu.
o aparat bende de var fakat yine olmuyor, kulaklığın tek jakını taktığın zaman da mikrofonun çalışmadığından bahsetmişsin, o tek jakı mik yerine takınca mikin çalışması gerekmez mi?
Çözdüm, üstte arkadaşların tavsiye ettiği jak girişi çoğaltan kablodan aldım. Sorun halloldu.
bide senin aldığın aparat linkini atabilir misin,

o aparat bende de var fakat yine olmuyor, kulaklığın tek jakını taktığın zaman da mikrofonun çalışmadığından bahsetmişsin, o tek jakı mik yerine takınca mikin çalışması gerekmez mi?

bide senin aldığın aparat linkini atabilir misin,
Ben de Mic yerine takınca çalışması gerektiğini düşünüyordum ama öyle olmuyormuş sanırım. Jak çoğaltıcıyla deneyince oldu.
Ben internetten almadım o yüzden link bulamadım ama Hadron markaydı benimki. Çok kaliteli bir şeye benzemiyor, 15 liraya aldım. Mediamarkt gibi teknoloji mağazalarında daha kalitelilerini gördüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı