JBL T450BT BT vs. SONY WH.CH500

JBL T450BT BT mi ? yoksa SONY WH.CH500 mü ?

• JBL T450BT BT

• SONY WH.CH500

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

sametunver

Hectopat
Arkadaşlar ben Bluetooth kulaklık almak istiyorum, piyasayı araştırdım en iyileri JBL T450 BT ile SONY WH.CH500 modelleri. Ben de hangisi alsam diye düşünüyorum, bana bir öneride bulunur musunuz ? İyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce bunlardan daha düşük seviyede kulaklıklar kullandıysanız, bu iki kulaklık da sizi tatmin eder. Bu fiyat aralığında olan bu tarz markaların modelleri bir birine yakın kaliteye ve performansa sahipler zaten. JBL marka olan kulaklığa sahibim ve Sony olana bir şans vermek isterdim. Bass ağırlıklı müzikler ve güm güm vuran davullar istiyorsanız JBL gayet iyi. Ama tizler biraz yavan kalıyor. Sony biraz daha dengeli gibi duruyor JBL'e göre. Bu tarz durumlarda en iyisi deneyerek almak ama bir fikir vermesi açısından yazayım dedim. (y)

Kesinlikle arkadaşın dediği gibi deneyebiliyorsanız deneyin. Bir ay kadar önce ben de iki model arasında kalmıştım. İkisini de detaylıca denedim ve ses kalitelerinin çok yakın olduğunu gördüm. Sony’de NFC bulunması dışında (gerekliliği tartışılır) teknik özellik aşısından tek farkı T450BT’nin sürücüleri 32mm iken WH.CH500’ün 30mm. Bundan dolayı T450BT’nin sesi az daha yüksek. Yalnız hatırlatmakta fayda var, sesi %50 civarlarında kullanıyorum. En gürültülü ortamlarda bile %80 civarı rahat kurtarıyorken çok bir fark olmayacaktır.

Sonuç olarak benim tercihim T450BT olmuştu ancak her iki model de neredeyse aynı. Tercih sizin.

En iyileri bu iki kulaklık değildir. Bu iki kulaklık giriş seviyesi kulaklıklardır ve sizi tatmin edebilirler.
JBL'in basları kötü. E45BT var bende ve cidden kötü. Kulakiçi kulaklığında ise neredeyse hiç tiz yok. Dengeyi tutturamamışlar ama kulaklık sonuçta sizi tatmin ediyor. Her iki marka da çok güzel. Sony bir tık daha dengeli bir ses veriyor. Zaten aralarındaki fiyat farkı durumu ortaya koyuyor. Sizin yerinizde olsam zaten ikisi de aynı seviyede ses vereceği için görünüşlerine ve kafamdaki rahatlıklarına bakarak alırdım.

Not : Ama şunu belirtmek gerek ki JBL'in dış plastiği Sony'ninki kadar kaliteli değil. Bana kalırsa Sony'e kesinlikle bir şans vermelisiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı