JBL T510BT nereden alınır?

8 sayfa okumadım. İlk sayfadan geliyorum.

4. resim hariç kalanı boş yapmış. Kulaklık alırken ürün yorumlarına bakmam. Yalnızca kronik sorun var mı diye bakarım. Sesle uzaktan yakından alakası olmayan, 1 gram bilgiye sahip olmayan insanlar yorum yazıyor. Sağlam yorumlar çok nadir var.

4. resim için ise şunu diyebilirim: Q10'un hiçbir yabancı adamakıllı incelemesini bulamadım. Frequency Response grafiği bile yok. Ama kendisinin bass ağırlıklı bir kulaklık olduğu bariz belli. Muhtemelen karanlık ses veren bir ses tipi var. Bu da Hip-hop, EDM VS. dinliyorsanız işinize yarar. Ama resimde bahsettiği türlerde karanlık, detaysız ve boğuk bir ses verir.

510BT'yi ben de önermem. Malum, 500 serisi dip ses ile ünlü.

Bana göre her şey veri değildir. Ben Q10 alırken farklı bir inceleme ile aldım ama beklediğimden çok daha iyiydi. Boğuk ses falan yok 1.5 yıldır kullanıyorum gayet net sesi var. Sadece kulağı çok iyi olanlar belki yapay ses hissedebilir. Bas ön planda bir kulaklık.

Yorumlar oldukça önemli bir etken. Kronik sorunada zaten bakıyoruz. Bluetooth kulaklık piyasasının birçoğunda bulunan dip ses var bir tek.
Aldım bile dostum :). Beklemekteyim.

İnceleyince yazacağım.

Tamamdır, hayırlı olsun. 🙃

Bana göre her şey veri değildir. Ben Q10 alırken farklı bir inceleme ile aldım ama beklediğimden çok daha iyiydi. Boğuk ses falan yok 1.5 yıldır kullanıyorum gayet net sesi var. Sadece kulağı çok iyi olanlar belki yapay ses hissedebilir. Bas ön planda bir kulaklık.
Kendi söylediğiniz ile çelişiyorsunuz. Bass önde bir kulaklık olması alt frekansların yükseltildiği anlamına gelir. Bu da fazla olursa alt frekansların midlere karışmasına ve sesin boğuk çıkmasına neden olur. Bu tarz kulaklıklarda genellikle midler de geriye çekildiği için (Özellikle consumer sınıfında genellikle tercih edilen V tipi seste) 4. resimde bahsedilen duruma neden olur.

Kendi söylediğiniz ile çelişiyorsunuz. Bass önde bir kulaklık olması alt frekansların yükseltildiği anlamına gelir. Bu da fazla olursa alt frekansların midlere karışmasına ve sesin boğuk çıkmasına neden olur? Bu tarz kulaklıklarda genellikle midler de geriye çekildiği için (Özellikle consumer sınıfında genellikle tercih edilen V tipi seste) 4. resimde bahsedilen duruma neden olur?

Ben daha işin araştırma kısmındayım frekans hakkında sizin kadar detaylı bilgim yok. Zaman bulabilirsem tüm gün bunları araştıracağım. Dediğim gibi veriye pek güvenmem. Ses benim kulaklarımdan beynime iletilen ses gayet iyi, netlik olarak. Evet Bas'da ağırlıklı. Sizin yorumlarını yanlış anlamazsanız değerlendireyim.

Sanki Q10 almayın der gibisinden ama BT500 seriside almayın der gibi. Çok teknik verilere bakan, incelemeden yorum yapan. Bence kulaklık için deneyimlemek şart bende şu piyasada çok fazla kulaklık deneyimledim. Yorumlarım o yüzden. Ortalama bir ses kalitesini bildiğim için yorum yapıyorum teknik veriye dayandırdığım için değil tek eksiğim veriler... 🙂

Ki 0 bilgi değil ama yine de kendimi oldukça bilgisiz buluyorum. Kulaklık daha doğrusu ses derin bir konu.

Ben daha işin araştırma kısmındayım frekans hakkında sizin kadar detaylı bilgim yok. Zaman bulabilirsem tüm gün bunları araştıracağım. Dediğim gibi veriye pek güvenmem. Ses benim kulaklarımdan beynime iletilen ses gayet iyi, netlik olarak. Evet Bas'da ağırlıklı. Sizin yorumlarını yanlış anlamazsanız değerlendireyim.

Sanki Q10 almayın der gibisinden ama BT500 seriside almayın der gibi. Çok teknik verilere bakan, incelemeden yorum yapan. Bence kulaklık için deneyimlemek şart bende şu piyasada çok fazla kulaklık deneyimledim. Yorumlarım o yüzden. Ortalama bir ses kalitesini bildiğim için yorum yapıyorum teknik veriye dayandırdığım için değil tek eksiğim veriler... 🙂

Ki 0 bilgi değil ama yine de kendimi oldukça bilgisiz buluyorum. Kulaklık daha doğrusu ses derin bir konu.

Kulaklık Discord konuşmalarında kullanılabilir mi?

Sanki Q10 almayın der gibisinden ama BT500 seriside almayın der gibi.
Maalesef zaten bir-iki model var o fiyatta. Q10 içlerinden en iyi tercih olacaktır muhtemelen.
Çok teknik verilere bakan, incelemeden yorum yapan. Bence kulaklık için deneyimlemek şart
Her deneyen bilseydi eğitim diye bir şey olmazdı. Ürün yorumlarında görüyoruz o deneyenler neler yazmış.
sizin kadar detaylı bilgim yok
Benim de yok. Ama biraz araştırmayla fark ediyorsunuz ki çok fazla yanlış bilgi veriliyor bu konuda.

Maalesef zaten bir-iki model var o fiyatta. Q10 içlerinden en iyi tercih olacaktır muhtemelen.

Öyle zaten. :D

Her deneyen bilseydi eğitim diye bir şey olmazdı. Ürün yorumlarında görüyoruz o deneyenler neler yazmış.

Dünyanın en iyi eğitimi uygulamalı eğitimdir ama. Deneyerek öğrenme yöntemi. İnsanın içindeki merakta oradan gelir.

Benim de yok. Ama biraz araştırmayla fark ediyorsunuz ki çok fazla yanlış bilgi veriliyor bu konuda.

Var, var. Az da olsa var. Evet maalesef var yanlış bilgi. Ben bile bazen forumda çok uzun süre kalınca yanlış bilgi verebiliyorum, sağ olsun arkadaşlar uyarıyor. Her insan hata yapar, önemli olan kabullenmektir. :)

Geri
Yukarı