JBL Tune 500 BT cızırtı yapıyor

İmNotKreally

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. JBL Tune 500 BT Bluetooth kulaklığımda herhangi bir şarkı açtığımda arkadan hışırtı sesleri geliyor. Şarkıyı durdurduğumda 1 2 saniye devam edip sessizlik oluyor. Düşük sesle şarkı dinlerken çok rahatsız ediyor, ne yapabilirim?

Dip ses. Bir çözümü yok maalesef. Garantisi sürüyorsa yollayın derim. 500BT serisinde 2 model var, eski modellerde oluyor bahsettiğiniz sorun. Yeni modellerde yaylı bir iletken kullanılarak sorun çözülmüş(dip ses en aza indirilmiş, olmaması imkansız gibi bir şey.)

Dip ses. Bir çözümü yok maalesef. Garantisi sürüyorsa yollayın derim. 500BT serisinde 2 model var, eski modellerde oluyor bahsettiğiniz sorun. Yeni modellerde yaylı bir iletken kullanılarak sorun çözülmüş(dip ses en aza indirilmiş, olmaması imkansız gibi bir şey.)

İlk zamanlarda böyle bir soru yaşamıyordum, ki kulaklığın garantisi de maalesef geçti. Uzun bir süre ablam kullandı dün ondan geri aldım ve böyle bir sorun yaşadım.

Cihazda aktif gürültü engelleme varsa ondandır. JBL T600BT'de çok yaşıyordum.

Evet gürültü engelleme var.

İlk zamanlarda böyle bir soru yaşamıyordum, ki kulaklığın garantisi de maalesef geçti. Uzun bir süre ablam kullandı dün ondan geri aldım ve böyle bir sorun yaşadım.

Evet gürültü engelleme var.

Kapatma tuşu vardı diye hatırlıyorum. Kapatıp deneyebilir misiniz?

Kapatılamıyor.

Yabancı bir kaynakta arızalı batarya bu hataya sebep olabilir diyordu, şarjı bitirip tekrar şarjı fulleyince düzelebilir gibi bir şey yazıyordu onu deneyeceğim.

Bataryadan kaynaklı olduğunu sanmıyorum ama dendiği gibi olabilir. Bahsettiğim yeni ve eski modelde batarya kablolaması da farklıydı. Şahsen bununla ilgili olduğunu sanmıyorum ama denemekte fayda var.

Bataryadan kaynaklı olduğunu sanmıyorum ama dendiği gibi olabilir. Bahsettiğim yeni ve eski modelde batarya kablolaması da farklıydı. Şahsen bununla ilgili olduğunu sanmıyorum ama denemekte fayda var.

Teşekkürler. Sorunu olan arkadaşlar için sonucu paylaşacağım.

Dip sesin bendeki nedeni kulaklığın pedleriymiş. Pedlerin üstündeki kaplamayı çıkardığım için kulağı sarmıyordu. Başka bir kulaklığımın pedini taktığmda hem sesler güzelleşti, hem de dip ses sorunu duyulmayacak kadar azaldı.

Teşekkürler. Sorunu olan arkadaşlar için sonucu paylaşacağım.

Dip sesin bendeki nedeni kulaklığın pedleriymiş. Pedlerin üstündeki kaplamayı çıkardığım için kulağı sarmıyordu. Başka bir kulaklığımın pedini taktığmda hem sesler güzelleşti, hem de dip ses sorunu duyulmayacak kadar azaldı.

Yazmayı unutmuşum. Pedi değiştirirken kulaklığın ses verdiği yere bayağı üfledim sanırım toz varmış ondan kaynaklıymış.

Sorunum çözüldü sanmıştım ama kulaklığın şarjını fulleyince tekrar o ses gelmeye başladı. Sanırım sorun bataryada :(

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı