JBL Wave 100 BT kulaklıkta ses kesilmesi garanti kapsamında mıdır?

mertkaplandar

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba.
Ağustos ayında Vatan Bilgisayar'dan almış olduğum JBL WAVE 100 Bluetooth kulaklığın sol kulaklığında son 4-5 gündür ses kesilmesi oluyor. Ses tamamen gidiyor ve dokunup biraz uğraştıktan sonra geri geliyor.
Bu sorun tamir edilir veya yenisiyle değişirler mi ya da kulaklığım çöp mü oldu?

Öncelikle herkese merhaba.
Ağustos ayında Vatan Bilgisayar'dan almış olduğum JBL WAVE 100 Bluetooth kulaklığın sol kulaklığında son 4-5 gündür ses kesilmesi oluyor. Ses tamamen gidiyor ve dokunup biraz uğraştıktan sonra geri geliyor.
Bu sorun tamir edilir veya yenisiyle değişirler mi ya da kulaklığım çöp mü oldu?

Yazılım güncellemesini geri almayı veya sıfırlamayı deneyebilirsiniz hocam. Dokunduğunuzda geri bağlanıyorsa sensörde sorun olabilir, ayarlarında "kulaktan çıkarıldığında kapat" tarzı seçenek varsa deaktif edebilirsiniz.

Garanti demek, adı üstünde hizmeti garanti etmektir hocam yani ürününüz çöp olmadı.

Ürünü alalı 6 ay olmadıysa, seçimlik haklarınızı kullanabilirsiniz. 6 ayı geçtiyse de, garanti süresi boyunca ortaya çıkan kusurlar için, edilebiliyorsa ücretsiz onarım, edilemiyorsa değişim veya para iadesi yapılmak zorundadır.

Yazılım güncellemesini geri almayı veya sıfırlamayı deneyebilirsiniz hocam. Dokunduğunuzda geri bağlanıyorsa sensörde sorun olabilir, ayarlarında "kulaktan çıkarıldığında kapat" tarzı seçenek varsa deaktif edebilirsiniz.

Garanti demek, adı üstünde hizmeti garanti etmektir hocam yani ürününüz çöp olmadı.

Ürünü alalı 6 ay olmadıysa, seçimlik haklarınızı kullanabilirsiniz. 6 ayı geçtiyse de, garanti süresi boyunca ortaya çıkan kusurlar için, edilebiliyorsa ücretsiz onarım, edilemiyorsa değişim veya para iadesi yapılmak zorundadır.

Cihazımı yakın zaman MIUI 14'e geçirdim fakat ilk zamanlarda böyle bir sıkıntı yoktu sonradan oluştu.
Kulaklıkda çıkarıldığı zaman kapat gibi özellikler yok. Dokunduğumda sesin gelme olayı da şöyle ki bağlantı tamamiyle kopmuyor bağlantı sürekli aktif fakat ses gelmiyor. Dokunup biraz oynadıkça geri geliyo sonra gidiyor.
2 gün önce Vatan Bilgisayar'a gidip garantiye gönderdim. SMS ile bilgi verilmesini bekliyorum.

Cihazımı yakın zaman MIUI 14'e geçirdim fakat ilk zamanlarda böyle bir sıkıntı yoktu sonradan oluştu.
Kulaklıkda çıkarıldığı zaman kapat gibi özellikler yok. Dokunduğumda sesin gelme olayı da şöyle ki bağlantı tamamiyle kopmuyor bağlantı sürekli aktif fakat ses gelmiyor. Dokunup biraz oynadıkça geri geliyor sonra gidiyor.
2 gün önce Vatan Bilgisayar'a gidip garantiye gönderdim. SMS ile bilgi verilmesini bekliyorum.

Gelişmeleri bekliyoruz hocam, haber edebilir misiniz?

Gelişmeleri bekliyoruz hocam, haber edebilir misiniz?

Elbette. Hala gelecek SMS'i bekliyorum. Gelince haber veiririm.

Dün itibarıyla Vatan Bilgisayar'dan SMS gelen SMS ile ürünün iade alınacağı bilgisi verildi.
Sorun şu ki aldığım fiyata şu an da o seviyede bir kulaklık bulamayacağım gibi. Onun dışında sorun yok.

Son düzenleme:
Elbette. Hala gelecek SMS'i bekliyorum. Gelince haber veiririm.

Dün itibarıyla Vatan Bilgisayar'dan SMS gelen SMS ile ürünün iade alınacağı bilgisi verildi.
Sorun şu ki aldığım fiyata şu an da o seviyede bir kulaklık bulamayacağım gibi. Onun dışında sorun yok.

Önceden de belirtmiş olduğum gibi, para iadesi almak zorunda değilsiniz hocam. İstediğiniz seçimlik hakkını kullanabilirsiniz ve satıcı herhangi birisine sizi zorlayamaz.

Geçmiş olsun

Para iadesi, ayıpsız misli ile değişim, ücretsiz onarım.

6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun MADDE 11

a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere
satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,
ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,
seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine
getirmekle yükümlüdür.

Ç maddesini karşılığında hangi ürünü alabilirim? Burada bir sınır var mı?

En düşük sizin ürününüzün karşılığı olacak şekilde, satıcının temin edebileceği ürünleri kapsıyor hocam. Yani aynı ürünün stoku varsa birebir aynısı ile değişim yaparlar. Stok yoksa da ellerindeki modellerden teklif ederler. Sizde uygunsa seçersiniz yoksa özellik olarak karşılığının olmadığını belirterek başka marka-model teklifi istersiniz

Değişim düşünüyorsanız yeni konu açabilirsiniz. Maksat farklı görüşte almanız

Yeni konular

Geri
Yukarı