JBL500BT kulaklık hands-Free modunda sesin mekanik gelmesi

Aynı olay bende de var. Ancak, Hands Free moduna almadan ben mikrofonu kullanabiliyorum? Zoom, Discord gibi uygulamalarda. Bu Hands Free modu ne işe yarıyor? Ben hiç ihtiyaç duymadım.

Hands
Aynı olay bende de var. Ancak, Hands Free moduna almadan ben mikrofonu kullanabiliyorum? Zoom, Discord gibi uygulamalarda. Bu Hands Free modu ne işe yarıyor? Ben hiç ihtiyaç duymadım.
Hands-Free moduna geçmeden kulaklığı kullanamıyorsun bildiğim kadarıyla ya da kullandığın şey bilgisayar mikrofonu olabilir? (1.5 yıllık deneyim sahibiymişsiniz sanmıyorum ama) PC üzerinden Discord ve Teams kullandığım zaman bu iki uygulama pc kulaklığı için Hands-Free diye bir mod istiyor yani kablosuz olarak kullanabilmek için. Bir önceki kulaklığımda da mevcuttu bu olay ve geçiş yaptığımda sorun olmuyordu ama JBL500BT'de oluyor. Size zahmet Discord ayarlarınızın ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Belki oradan yararlanabilirim.

Hands-Free moduna geçmeden kulaklığı kullanamıyorsun bildiğim kadarıyla ya da kullandığın şey bilgisayar mikrofonu olabilir? (1.5 yıllık deneyim sahibiymişsiniz sanmıyorum ama) PC üzerinden Discord ve Teams kullandığım zaman bu iki uygulama pc kulaklığı için Hands-Free diye bir mod istiyor yani kablosuz olarak kullanabilmek için. Bir önceki kulaklığımda da mevcuttu bu olay ve geçiş yaptığımda sorun olmuyordu ama JBL500BT'de oluyor. Size zahmet Discord ayarlarınızın ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Belki oradan yararlanabilirim.
Hocam Discord ve Zoom'u geçenlerde silmiştim bilgisayardan. Siz söyleyince tekrar yükledim ve artık aynı sorun bende de var. :D Hands-Free modunda ses berbat geliyor ve bir türlü kulaklığın mikrofonunu bilgisayarda kullanamıyorum. Önceden bu sorun yoktu aslında kullanabiliyordum ama ne olduysa şu an kullanamadım. Anlayamadım cidden.

Hocam Discord ve Zoom'u geçenlerde silmiştim bilgisayardan. Siz söyleyince tekrar yükledim ve artık aynı sorun bende de var. :D Hands-Free modunda ses berbat geliyor ve bir türlü kulaklığın mikrofonunu bilgisayarda kullanamıyorum. Önceden bu sorun yoktu aslında kullanabiliyordum ama ne olduysa şu an kullanamadım. Anlayamadım cidden.
ahahahahahahah cok ozur dilerim... muhtemelen siz farkinda olmadan (eğer laptop kullanıyorsanız) pcnin kendi mikrofonunu kullandınız... hands-free modunda ses gidiyor ama sesi siz alamıyorsunuz bu da nasil saçma bir durum anlamadım. Boğuklaşmasına bile razıydım da bu robotik ve hiçbir şey anlaşılmayan ses dünyanın en büyük saçmalığı. Evet müzik dinlemek isteyenler için tasarlanmış da insan içine orta düzey de olsa bir mikrofon koyar. İyi ses 0 mikrofon nedir yani... Kablolu da almak istemiyorum simdi bisiklet vs. icin kullanıyorum kablo sıkıntı oluyor. Yeni bakacağım anlaşılan mecbur, siz söyleyince bir umutlanmıştım ama belli ki bu sorunun çözümü yok. Bas kalitesi vb. şeylerden ödün verip Sony falan alacagiz anladigim kadariyla.
Konuyla alakalı maalesef bir çözüme ulaşamadığım için yöneticiler istiyorlarsa konuyu kapatabilir. Yardimci olmaya calisan herkese tesekkur ederim, mecbur yeni kulaklik bakacagim baska konuda.

Yok hocam önemli değil, mikrofonunu hiç kullanmıyordum zaten son zamanlarda. Belki dediğiniz durum olabilir ama pek sanmıyorum. Aslında telefonda kullanırken mikrofonu fena değil ama bilgisayarda kullanamamak garibime gitti.

Düzenleme: Elimdeki diğer iki kablosuz kulaklığında (Redmi Airdots & AKG N200 Wireless) mikrofonunu bilgisayarda kullanamadım. Yani yeni bir kulaklık almak sizin için çözüm olmayabilir hocam.

Yok hocam önemli değil, mikrofonunu hiç kullanmıyordum zaten son zamanlarda. Belki dediğiniz durum olabilir ama pek sanmıyorum. Aslında telefonda kullanırken mikrofonu fena değil ama bilgisayarda kullanamamak garibime gitti.

Düzenleme: Elimdeki diğer iki kablosuz kulaklığında (Redmi Airdots & AKG N200 Wireless) mikrofonunu bilgisayarda kullanamadım. Yani yeni bir kulaklık almak sizin için çözüm olmayabilir hocam.
RedMi Airdots'u kullanıyorum, ek olarak elimdeki Desibel K550 (Vestel'in bedava verdiği kulaklık) gayet kullanılıyor. Ses bir tık boğuklaşıyor ama her halükarda sesi net bir şekilde alıyor ve karşıya iletiyorum. JBL'de sesi hiç alamıyorum...

En kötü mikrofonu takıp çıkarılabilir bir şey alıp derslerde mikrofonlu, bisiklet sürerken mikrofonsuz kullanıcam. Hadi dersler bu yıl bir şekilde idare ettik seneye yüzyüze olsun ama ben her halükarda oyun oynuyorum ve oyun oynarken lazım olacak. Elbet vardır bir şeyler ama belki biz bilmiyoruzdur, en olmazsa dediğiniz gibi PC'nin mikrofonuyla idare edicez çünkü kablolu her türlü sıkıntı açıkçası istemiyorum da. Kanıma dokunan şey o kadar para veriyoruz içine stüdyo kaydı olmasına da gerek yok bir mikrofon koyun yani. Düzgünce sesimiz geçsin karşıya yeter...

Aslında kulaklığın mikrofonu telefonda düzgün çalışıyor ama Windows 10'da bir sıkıntı var demek ki...
Evet telefonda çalışıyor ama yine aynı şekilde Discord'da sanırım sesim gitmiyor... Ya uygulamalarda ya kulaklıkta (ki diğer kulaklığımda kullanabildiğim için muhtemelen kulaklıkta) bir sorun var. Hayırlısı artık bakalım, bulabilirsem alıcam bulamazsam da 6 ay idare ederim evde bir şekilde sonrasında dışarıda ve PC'de bunu kullanıcaz.

Bu cidden çok saçma bir sorun ya, aynı sorunu bende Sony WH-1000XM3'te yaşıyorum. Handsfree'yi kapattım ama kapatınca da mikrofonu kullanamıyorsun, laptopun micinden alınıyor ses, ki bu kulaklığın mikrofonu bayağı güzel, çok saçma cidden normal Discord'ta da kullanabileceğimiz bir yok yok mu cidden, DC'de ses kaliteli gelsin ve o sırada kulaklığımın micini bluetooth üzerinden kullanayım, bunu yapamamak çok saçma...

Bu cidden çok saçma bir sorun ya, aynı sorunu bende Sony WH-1000XM3'te yaşıyorum. Handsfree'yi kapattım ama kapatınca da mikrofonu kullanamıyorsun, laptopun micinden alınıyor ses, ki bu kulaklığın mikrofonu bayağı güzel, çok saçma cidden normal Discord'ta da kullanabileceğimiz bir yok yok mu cidden, DC'de ses kaliteli gelsin ve o sırada kulaklığımın micini bluetooth üzerinden kullanayım, bunu yapamamak çok saçma...
Aşırı saçma hocam ya.. İlla kablolu kulaklı kullanmak zorundayız ya da bütün bluetoothlu kulaklıklar sadece müzik dinlemek için... Bluetooth ve mikrofonlu kulaklık yapmak bu kadar zor olmasa gerek ki ses kalitesi vs. bu derece iyi olan bir kulaklığa orta seviye bile olsa bir mikrofon koyamamak... Anlamsız bayağı anlamsız.
Aşırı saçma hocam ya.. İlla kablolu kulaklı kullanmak zorundayız ya da bütün bluetoothlu kulaklıklar sadece müzik dinlemek için... Bluetooth ve mikrofonlu kulaklık yapmak bu kadar zor olmasa gerek ki ses kalitesi vs. bu derece iyi olan bir kulaklığa orta seviye bile olsa bir mikrofon koyamamak... Anlamsız bayağı anlamsız.
Çok zor bu şekilde bulmak onların da ya başka şeylerin kalitesi düşük ya da fiyatları çok yüksek. Ankar Q10'u bulmuştum onda da öyleymiş, Snopy BT-41 var onunla alakalı da bir fikrim yok yüksek ihtimal o da öyle. Elimdeki Desibel K550 gibi Vestel'in lansman ayağına bedava verdiği kulaklıkta bile bu özellik var sadece bir tık boğuklaşıyor ses ama gayet net alınıyor. O kadar para veriyorsun, iyi marka diyorsun bluetooth kullanarak konuşmak bile mümkün değil. Saçmalığın daniskası ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı